Tikslioji mineralinių trąšų įterpimo sistema Kverneland Pudama

18-09-2023

Pudama - naujas lokalaus tręšimo būdas tikslios sėjos sėjamosioms. Piltuvo formos kamera su reikiamu momentu atidaromu kanalu leidžia trąšas įterpti ne ištisai, o porcijomis, tiksliai pasirinktoje vietoje.

Jos tikslas – tikslus mineralinių trąšų įterpimas kartu su tiksliąja kukurūzų sėja t.y. individualus maisto medžiagų „sandėlis“ po kiekvienu augalu

Trąšų granulės išberiamos porcijomis, tiksliai po augalų sėklomis, šalia eilutės. Tręšiamoji sekcija sudaryta iš elektroninio valdiklio ir piltuvo formos kameros su elektropneumatiniu vožtuvu.

Kverneland pasiryžo žengti dar vieną žingsnį didesnio tikslumo link ir trąšas į vagutę po augalų sėklomis berti ne ištisai, o porcijomis, tiksliai po kukurūzų sėklomis, šalia eilutės. Būtent tokia yra naujos trąšų įterpimo sistemos „Pudama“ koncepcija. Kartu su mokslininkais keletą metų įvairiomis sąlygomis buvo atliekami lyginamieji įprastinių lokalaus tręšimo sistemų ir „Pudama“ bandymai. Apibendrinus gautus rezultatus galima teigti, kad tikslusis porcijinis tręšimas leidžia sutaupyti iki 25 % trąšų, o kai kuriais atvejais ir daugiau. Labai svarbu, kad trąšos taupomos nesumažinant derliaus – jos beriamos sinchroniškai, į vagutę po kukurūzų sėklomis, šalia eilutės.

Straipsnį skaityti paspaudus čia

Tikslioji mineralinių trąšų įterpimo sistema Kverneland Pudama

Tikslioji mineralinių trąšų įterpimo sistema Kverneland Pudama

Publikuojama naujame Profi Lietuva 2023/03 (Nr. 23) leidinyje

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką