Ruduo – geriausias metas domėtis technikos naujienomis

05-10-2021

Vienos iš lyderių Baltijos šalyse UAB „Dotnuva Baltic“ atstovų vertinimu, ūkiams ruduo yra tinkamiausias laikas konkrečiau domėtis investicijomis į žemės ūkio techniką, įrangą ir technologijas. Rudenį ūkiai jau gali įvertinti gautą derlių ir planuojamas ūkio pajamas. Be to, ilgėjantys gamybos terminai ir noras užsitikrinti technikos įsigijimo kainą formuoja ūkių įprotį planuoti pirkinius iš anksto. Dar kartą dalinamės parodoje „Ką pasėsi...2021“ pristatytomis gamintojų naujienomis, kurios netrukus išvažiuos į Baltijos šalių ūkius.
Ruduo – geriausias metas domėtis technikos naujienomis
UAB „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius Dangis Valaitis

„Ūkiai kasmet žvalgosi inovatyvių sprendimų, kurie padėtų dirbti kuo tiksliau ir našiau. Šiemet papildėme technikos ir įrangos asortimentą, ir daugelis technikos vienetų rudeninėje parodoje buvo naujienos“, sako UAB „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius Dangis Valaitis. „Galime pasiūlyti stambios technikos, reikalingos dideliems, našiems ūkiams didelių plotų apdirbimui. Tačiau mums taip pat svarbūs ir vidutiniai ūkiai, kuriems siūlome tradicines technologijas. Šiais metais orientuojamės į tvarumo ir žaliojo kurso diktuojamas kryptis Europoje, į tai, kur mes visi turime eiti siekdami išsaugoti dirvožemį bei mažinti eroziją. Atstovaujame stiprius gamintojus, kurie siūlo tiesioginės sėjos technologijas, minimalaus žemės dirbimo ir pasėlių priežiūros sprendimus.“

Atnaujinta traktorių ir derliaus nuėmimo mašinų gama 

Parodoje buvo pristatytas parodos medalį laimėjęs naujasis CASE IH Optum 300 CVXDrive AFS Connect modelis, kuris atvyko tik prieš kelias dienas į Lietuvą ir yra pirmasis visame Baltijos šalyse. Traktoriuje įrengta nauja, erdvi, ypač tyli kabina (66 Decibelai), naujasis Multicontroller porankis ir konfigūruojami valdikliai, AFS Pro 1200 jutiklinis ekranas, geresnis matomumas iš operatoriaus kabinos. Tikimasi, kad šis traktoriaus modelis, dėl savo modernių sprendimų, bus vienas iš lyderių rinkoje.
Ruduo – geriausias metas domėtis technikos naujienomis
Naujasis CASE IH Optum 300 CVXDrive AFS Connect modelis

Parodoje taip pat buvo eksponuojami skirtingos galios ir dydžio atnaujinti CASE IH traktoriai. Stambių ir smulkesnių ūkių atstovai turėjo galimybę susipažinti tik su jiems aktualia technika. Čia jų laukė galingiausias savo klasėje 400 serijos CASE IH Magnum, CASE IH Quadtrac 580 AFS Connect, reikalingi dideliems, našiems ūkiams didelių plotų apdirbimui, bei populiariausi PUMA 240 CVX Drive ir PUMA 220 traktorių modeliai. Mažiems ir vidutiniams ūkiams buvo pristatyti rinkoje jau populiarūs traktoriai CASE IH Maxxum 125 ir Farmall 105C, pilnai sukomplektuoti įvairiems ūkių poreikiams.
Ruduo – geriausias metas domėtis technikos naujienomis
CASE IH Quadtrac 580 AFS Connect modelis

Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukė savaeigė pjaunamoji MacDon M1170NT bei lanksčios juostinės pjaunamosios MacDon FD (FlexDraper®). Pastarųjų augantį populiarumą lemia tai, kas šios pjaunamosios sukurtos užtikrinti maksimalų produktyvumą net imant derlių sudėtingiausiomis sąlygomis. Be to, jos tinka visų gamintojų kombainams.
Ruduo – geriausias metas domėtis technikos naujienomis
Savaeigė pjaunamoji MacDon M1170NT

Dėl našumo ir galimybės pritaikyti įvairių kultūrų kūlimui - maži ir vidutiniai ūkiai vis labiau pradeda domėtis rotoriniais kombainais. Todėl populiariausi Case IH kombainų modeliai 8250 bei 7150 parodoje taip pat traukė lankytojų dėmesį. O stende stovėjęs rotorius leido svečiams iš arti pamatyti Case IH kombaino pagrindinį elementą, kuris atlieka kūlimo ir separavimo darbus.
Ruduo – geriausias metas domėtis technikos naujienomis

Tikslios žemės dirbimo ir sėjos mašinos

Viena iš svarbiausių pristatomų žemės dirbimo technikos naujienų buvo naujasis Kverneland skutikas ENDURO, kuriam būdinga didelė linginės apsaugos spaudimo jėga (iki 700 kg). Enduro Pro versija turi hidraulinį gylio reguliavimą (galima keisti gyli važiavimo metu), standartiniai kaltai arba greito keitimo Knock-on sistema ir naujas kojų tvirtinimas - nereikalauja didelės keliamosios galios.
Ruduo – geriausias metas domėtis technikos naujienomis
Kverneland skutikas ENDURO

Inovatyviame Einböck tarpueilių kultivatoriuje CHOPSTAR+ROW-GUARD sumontuota sekimo sistema ROW-GUARD, skirta eilučių sekimui naudojant 2D arba 3D sekimą, bei spalvų skyrimas. Tarpueilių kultivatoriai Chopstar skirti darbui nuo 25 cm iki 150 cm tarpueiliuose. Specialiame demonstraciniame stende galėjome pamatyti, kaip veikia kameros, kaip tarpueiliai automatiškai kopijuojami bei išravimi. Tai padeda taupyti chemikalus, laiką ir siekti tvarumo.

Populiarėjant beariminei žemdirbystei, ūkiams vis aktualesnės tampa šiaudų akėčios. Parodoje pristatytos Agrisem Turbomulch šiaudų akėčios (7.3 m) turi peilinį volą arba dvi eiles priekinių pjovimo diskų. Beje, PROFI atliktas palyginamasis tyrimas atskleidė, jog Turbomulch šiaudų akėčios turi geresnį šiaudų paskleidimą bei pabirų sudaiginimą lyginant su panašiais technikos variantais rinkoje.
Ruduo – geriausias metas domėtis technikos naujienomis
Agrisem Turbomulch šiaudų akėčios (7.3 m)

Kita populiari naujiena – pakabinama Kverneland sėjamoji OPTIMA V SX, su teleskopiniu rėmu, galimybe keisti tarpueilių plotį sėjant skirtingas kultūras, slėgine sėklos padavimo sistema, galulaukių sistema, lygiagrečiu arba prasilenkiančiu sėklos išdėstymu.
Ruduo – geriausias metas domėtis technikos naujienomis
Kverneland sėjamoji OPTIMA V SX

Naujiena rinkoje - juostinis grėblys
Ruduo – geriausias metas domėtis technikos naujienomis

Pristatytas visiškai naujas gamintojas, kompanija iš Austrijos RAITER ir jų gaminamas juostinis grėblys. Tai naujas produktas, kuris Lietuvos ūkiams atneš papildomos naudos našumui ir švaresniam pašarui.

Šienapjovė Kverneland 3332 MT su unikalia kopijavimo sistema t.y. keturtaškė lankstinė pakaba, kuri pasiskolinta iš formulės F1 priekinių ratų pakabos. Tai užtikrina našų, tolygų darbą.

Išmani technika ir skaitmeniniai sprendimai

Pristatyti du Agrifac savaeigiai purkštuvai Condor V ir Endurance, kurie rinkoje gerai žinomi dėl HTA purškimo sistemos ir kitų išmaniųjų technologinių galimybių („green on brown“, „green on green“), kurios leidžia maksimaliai taupyti laiką, vandenį ir chemiją.
Ruduo – geriausias metas domėtis technikos naujienomis
Agrifac savaeigiai purkštuvai Condor V ir Endurance

CASE IH automatinis vairavimas, duomenų rinkimas, Telematic, prisijungimo prie monitoriaus nuotoliniu būdu galimybė, kai iškilus problemai su technika, serviso komanda iš karto paskambina klientui, jį konsultuoja ir padeda išspręsti problemą. Ūkiai taip pat domisi ir naudojasi nemokama galimybe prisijunti prie išmaniojo ūkininkavimo sistemos Geoface. 
 

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką