Tradicinės dylančios plūgų dalys

Korpusai nr. 8 Korpusai nr. 9 Korpusai nr. 19
Universaliausi korpusai, skirti sunkių ir lengvų dirvų arimui, arimo gylis 15 - 30 cm, plotis 30-50 cm. Korpusai sukonstruoti specialiai keičiamo užgriebio pločio plūgams, gerai apverčia ir trupina dirvą. Charakteristika labai panaši į korpusų Nr. 8, skirti gilesniam arimui - 15-35 cm. Specialiai sukurtas sunkių dirvų arimui. Korpusas taip pat puikiai užaria didelius kiekius susmulkintų šiaudų ar stiebų. Korpusų verstuvių pastatymokampai padidina erdvę tarp korpusų, gerina dirvos trupinimą.
Korpusai nr. 28 Korpusai nr. 14 Korpusai nr. 30
Skirti visų tipų dirvoms. Ilgesni nei korpusai Nr. 8, todėl atartos vagos plotis didesnis 25 %, geriau užverčia ražienas, ekonomiškesnis darbas, ekomenduojami, kai dirbama traktoriais plačiais ratais, formuojant plokštesnį dirvos profilį. Korpusai turi plastmasinę verstuvę, skirtą darbui lipniose dirvose: durpynuose, lipniuose molynuose. Specialūs korpusai su juostinėmis verstuvėmis, skirtomis lipnių dirvų arimui. Šiais korpusais galima arti 20 cm - 35 cm gyliu.
Atraminiai ratukai Kombinuoti atraminai ratukai Ratukų kronšteinai
Plūgų atraminiai ratukai gali būti metaliniai ar guminiai. Guminiai ratukai, priklausomai nuo plūgo korpusų skaičiaus, gali būti skir- tingo dydžio, skirtingo protek- tektoriaus, skirtingai tvirtinami prie rėmo (dažniausiai plūgo rėmo gale) Kombinuoti atraminiai - trans- portavimo ratai leidžia paka- binamus plūgus transportuoti kaip pakeltus, taip ir nuleistus ant pasukto ir riedančio ratuko. Tai apsaugo traktoriaus pakabą nuo apkrovos ir smūgių, palengvina vairavimą pakeliui į lauką ar iš lauko. Siekiant nepalikti lauko pakraš- čiuose nesuartos dirvos, atraminių ratukų kronšteinai gali būti tvirtinami prie rėmo, arčiau plūgo vidurio. Tai taikoma nuo 4 iki 7 korpusų plūgams.

 

Priešplūgiai Kamparaižiai Noragai Kaltai

Montuojami ant plūgų stovų ir skirti efektyviam augalų liekanų užarimui. Gaminami dviejų tipų: mažesni - švaresnėms ir lipnioms dirvoms, didesni - sunkesnėms ir daug augalinių liekanų turinčioms dirvoms. Montuojami ant plūgo verstuvių ir skirti dirvos viršutinio sluoksnio nubraukimui į vagos dugną. Naudojami kai dirvos paviršiuje daug augalinių liekanų, kad neužsikištų korpusų tarpai. Noragai yra skirtingo pločio - nuo 30 cm iki 50 cm. Galima naudoti su vienpusiais ar dvi pusiais kaltais. Skirtingiems plūgų korpusams gaminami kitokio profilio noragai. Neseniai sukurta speciali greito surinkimo/ keitimo sistema, kurią sudaro  kalto laikiklis su varžtais ir kaltas. Jos privalumas yra tas, kad visiems korpusams naudojami vienodi kaltai ir tvirtinami jie be varžtų. Šie kaltai labiau tinka ariant sunkias bei sausas (kietas) dirvas. Galima montuoti prie korpusų Nr. 8, Nr. 9 ir Nr. 28.
Diskiniai peiliai Korpusiniai peiliai
Gaminami 45 cm arba 50 cm skersmens ir dažniausiai montuojami prie plūgo paskutinio korpuso, bet gali būti ir prie kiekvieno korpuso. Peilio diskas gali būti lygus, banguotas ar su iškarpymais. Karpytasis diskas naudojamas gausių augalinių liekanų perpjovimui, banguotasis - lipnių dirvų arimui. Naudojami vietoj diskinių peilių, norint sumažinti bendrą plūgo svorį ir siekiant gauti fiksuotą vagos plotį. Tvirtinami prie kaltų ar pavažos, rekomenduojami darbui su priešplūgiais.

 

 

Rašyti užklausą specialistui
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką