Savaeigių purkštuvų rinkai augant lyderio pozicijų neužleidžia Agrifac

30-03-2023

Šį pavasarį Lietuvos laukuose pradeda dirbti daugiau nei 20 naujų savaeigių purkštuvų „Agrifac“. Vis daugiau pripažinimo Lietuvoje įgauna prieš keletą metų Europos rinkai pristatyti naujos kartos „Agrifac“ savaeigiai purkštuvai Condor Endurance. Mūsų šalies ūkiai pripažįsta, kad inovatyvios „Agrifac“ technologijos padeda išspręsti klimato kaitos iššūkius ir atliepti Žaliojo kurso reikalavimus.

Lemiamos reikšmės derliui turi ir ateityje turės klimatiniai iššūkiai, todėl kokybiškas purkštuvas gali ne tik efektyvinti darbą, padėti patogiai operatoriui valdyti purkštuvą, kokybiškai purškiant spręsti aplinkosaugos reikalavimus, bet ir siekti ekonominio efekto. Lietuvoje gerai žinomas purkštuvų gamintojas „Agrifac“ jau prieš gerą dešimtmetį pradėjo galvoti apie ateities technologinius sprendimus ir pagrindinius ūkininkavimo iššūkius pasaulyje. „Pastaraisiais metais populiarėja naujo modelio purkštuvai Agrifac Endurance su 8 t talpos rezervuaru. Tai rodo, kad investuoja ūkiai ir žemės ūkio bendrovės, kuriose per sezoną reikia nupurkšti didelius ūkio plotus“, teigia „Agrifac“ purkštuvus Baltijos šalyse atstovaujančios UAB „Dotnuva Baltic“ produktų vadybininkas Algimantas Gyvis.

Savaeigių purkštuvų rinkai augant lyderio pozicijų neužleidžia Agrifac

Vizitinė kortelė – HTA purškimo sistema

Daugeliui žinoma savaeigių purkštuvų „Agrifac“ unikali, analogų rinkoje neturinti HTA purškimo sistema. Orinis purkštukas leidžia mažinti purškiamo vandens kiekį ir išlaikyti nustatyto dydžio lašelius kintant oro sąlygoms ar vėjo greičiui. Vadinasi, galima pasirinkti norimą lašelių dydį, nekeičiant pačių purkštukų. Į purkštuką paduodamas oras skaido lašelį, todėl augalai padengiami geriau ir tolygiau. Net keičiant važiavimo greitį, išlieka valdymo kompiuteryje operatoriaus nustatyta purškimo norma ir lašelių dydis. HTA oriniai purkštukai tarnauja visą purkštuvo gyvavimo laiką, nes dėvintis purkštukams oro parametrai pasikeičia ir lašelių dydis ir purškimo norma išlieka tokia, kokia nustatyta.

Pakitus meteorologinėms sąlygoms, pvz., pakilus vėjui, operatorius vieno mygtuko paspaudimu gali nustatyti didesnį lašelių dydį ir toliau sėkmingai ir saugiai purkšti – išvengiama chemikalų tirpalo srauto nunešimo, purškiamas tik reikiamas pasėlis, neužpurškiant gretimų. Dar vienas šios sistemos privalumas – galimybė mažinti purškimui naudojamo vandens kiekį, nes lašeliai nėra nunešami, be to, lašelių skaidymas oru užtikrina augalų padengimą tankiai mažais lašeliais.

„Agrifac“ savaeigiais purkštuvais dirbančių ūkininkų patirtis rodo, kad vandens kiekį galima sumažinti beveik dvigubai, pvz., vietoj standartinių 200 l/ha sunaudoti tik 100 l/ha. Be abejo, dėl mažesnio vandens kiekio poreikio pasėliams purkšti taip pat gerokai didėja našumas, nes su vienu baku kokybiškai ir tiksliai nupurkšti galima daug daugiau. Darbus spartina ir tai, kad iki laukų keliais šiais purkštuvais važiuojama net 50 km/val. greičiu.

Savaeigių purkštuvų rinkai augant lyderio pozicijų neužleidžia Agrifac

Išlieka didelė likutinė vertė

Šiandien „Agrifac“ meta iššūkį greitai nusidėvinčios žemės ūkio technikos rinkai – šio savaeigio purkštuvo likutinė vertė po kelių metų naudojimo išlieka viena didžiausių. „Agrifac“ kokybė ūkių savininkus tenkina ne vienus metus iš eilės. Vien tai, kad HTA purkštukai tarnauja visą purkštuvo gyvavimo laiką, ūkiui leidžia sutaupyti nemažus pinigus. A. Gyvis pabrėžia, kad „savaeigio purkštuvo ilgaamžiškumui didelės reikšmės turi nuo 1986 metų „Agrifac“ gaminama ir tobulinama savaeigė važiuoklė, kuri lemia 50% purkštuvo darbo stabilumą. Be to, purkštuvo kompiuteris veikia su „Windows“ operacine sistema, todėl programinė įranga prireikus kasmet lengvai gali būti atnaujinama.“

 

Reti gedimai – patikimumo ženklas

Pasak „Agrifac“ purkštuvais mūsų šalyje prekiaujančios bendrovės „Dotnuva Baltic“ atstovų, savaeigiai purkštuvai „Agrifac“ dirba patikimai. Daug privalumų suteikia ir realius purkštuvo parametrus leidžianti stebėti bei nuotoliniu būdu patikrinti telematikos sistema. Užtenka informuoti, jei valdymo kompiuteryje pasirodo koks nors klaidos kodas ir prie sistemos prisijungęs serviso darbuotojas gali matyti, kokia tai klaida, patikrinti purkštuvo parametrus. Telematikos galimybėmis naudojasi servisas ir gamykla, siekdama įvertinti kiekvieno dirbančio purkštuvo įvairiausius aspektus ir taip dar labiau tobulinti savo gaminių kokybę, o taip pat sistema prieinama ir ūkininkams. Naujoms technologijoms ir sprendimams kurti ir diegti purkštuvų gamintoja skiria ypatingą dėmesį.

 

Parodoje „Ką pasėsi... 2023“ pristatys naujausią „Agrifac“ modelį

Kitą savaitę Kaune vyksiančioje tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėdi... 2023“ bus pristatytas naujausias „Agrifac“ modelis Condor Vanguard, nominuotą į geriausiųjų parodos laureatų laimėtojus.  „Dotnuva Baltic“ atstovai kviečia lankytojus atvykti į gausų „Dotnuva Baltic“ technikos stendą – pamatyti ir įvertinti naująjį „Agrifac“ Condor Vanguard.

 

Savaeigių purkštuvų rinkai augant lyderio pozicijų neužleidžia Agrifac

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką