Rudeninis technikos pasirinkimas: pasitark prieš pirkdamas

08-11-2019

 

Rudenį, kai užbaigiami vieno sezono darbai ir padedamas pamatas pavasario sezonui, pats metas trumpam sustoti ir atsitraukus nuo kasdienių darbų pagalvoti – o kas kitą sezoną galėtų padaryti paprastesniu, trumpesniu ir pelningesniu? Jei vienas iš atsakymų yra našesnė ar galingesnė technika, tuomet kviečiame drąsiai tartis su specialistais ir gauti atsakymą, tai kuri gi žemės ūkio mašina galėtų geriausiai atitikti poreikius ir padėti sutaupyti laiko bei pinigų.

Kad būtų paprasčiau įvertinti, ko trūksta jūsų technikos parkui, kviečiame atsakyti sau į keletą klausimų.

 Ar išnaudojate visas galimybes?

Ūkininkavimas šiandien – dinamiškas verslas, paremtas tiksliais paskaičiavimais, naujausiomis technologijomis ir pažangiomis priemonėmis. Tačiau maksimalų rezultatą pasiekti kartais gali padėti ir laiko patikrintos priemonės. Pavyzdžiui, vis daugiau šiuolaikinių didžiųjų ūkių iš naujo atranda pasėlių priežiūros akėčias.

Ūkininkai pastebėjo, kad dirvos purenimas padeda sulaikyti drėgmę ir net geriau įterpti trąšas. Akėčios taip pat patikimai trupina grumstus, išpurena viršutinį dirvos sluoksnį bei išrauna piktžoles. Ir tai dar ne visa nauda, kurią ūkyje gali sukurti ši mašina.

Šiemet ruduo vėl ilgas ir šiltas, todėl jau aiškėja, kad artėjantį pavasarį vėl susidursime su problema žieminių rapsų pasėliuose. Oro sąlygos leido rapsams kaip reikiant suvešėti, jų stambūs lapai per žiemą žus ir pavasarį padengs dirvos paviršių neleisdami beriamoms trąšoms pasiekti dirvą. Čia į pagalbą vėl galima pasitelkti akėčias – jos švelniai nušukuos pasėlius ir padės trąšoms pasiekti tikslą.

Taigi galvodami, kaip dar galite pagerinti savo pasėlių kokybę, nepamirškite ir laiko patikrintų metodų – juolab kad šiuolaikiniai gamintojai, pavyzdžiui, „Einbock“, sukūrė išskirtinių galimybių turinčias mašinas, skirtas dirvos akėjimui. Visą jų gamą rasite čia. Be to, šiuo metu vis dar vyksta akėčių demonstracijos įvairiose Lietuvos vietose, susisiekite su savo regiono vadybininku, jei norite realiai įsitikinti, kaip dirba šios mašinos.

 Ar jūsų ūkyje užtenka galios?

Prieš pasitikdami kitų metų sezoną planuojate plėsti turimos ar nuomojamos žemės valdas? O gal vietoje kai kurių pievų kitą pavasarį jau žaliuos kviečiai? Tokiu atveju įsivertinkite, ar tikrai pakaks turimos technikos laiku suspėti atlikti būtiniausius darbus.

Sėjos, purškimų ar trąšų barstymo terminai pastaraisiais metais vis trumpėja dėl permainingų oro sąlygų, todėl planuojant, ar užteks pajėgumų suspėti šiuo darbus atlikti laiku, rekomenduojame įsivertinti ne tik turimų traktorių skaičių, galingumą, bet ir technikos amžių. Kuo senesnė technika, tuo didesnė gedimų dėl natūralaus nusidėvėjimo tikimybė pačiu netinkamiausiu laiku.

Taigi ruošdamiesi kitam sezonui įsivertinkite, ar turimos technikos pakanka, taip pat ar galite ja pasitikėti. Jei į bent vieną klausimą atsakymas neigiamas arba juo abejojate – pasitarkite su specialistu apie tai, koks sprendimas labiausiai tinka jūsų situacijai.

Jei ketinate investuoti į naują traktorių, pasidomėkite, kaip pelningai parduoti turimą techniką – traktorių atpirkimą įsigyjant naują „Case IH“ techniką palankiomis sąlygomis galime pasiūlyti ir mes. O galbūt jums naudingesnis technikos nuomos variantas? O gal technikos parką tereikia papildyti vienu papildomu traktoriumi, kuris nebus pagrindinė ūkio mašina, todėl puikiai tiktų techniškai tvarkingas naudotas traktorius?

Visus šiuos variantus rekomenduojame aptarti su specialistais – mūsų technikos pardavėjai ir produktų vadybininkai visuomet pasiruošę patarti.

Ar dirbate našiai?

Dar vienas kriterijus, pagal kurį rekomenduojame įsivertinti, ar jūsų ūkis pasiruošęs ateinančių metų sezonui, tai našumas. Tai ypač svarbu mišriuose ūkiuose, kuriuose auginami ir gyvuliai ir javai. Tokių ūkių sėkmės paslaptis – teisingai sustyguoti darbus, o ypač tuos, kurie itin priklausomi nuo oro sąlygų, pavyzdžiui, šienavimas.

Mūsų specialistų patarimas – stebėkite, kurie procesai užima daugiausiai laiko ir pabandykite juos sutrumpinti naudodami našią, šiuolaikišką techniką. Pavyzdžiui, dažnai diskutuojame su ūkininkais, kad kai kurių procesų tiesiog neįmanoma pagreitinti, tačiau dažnai turime ir kontrargumentų. Pavyzdys galėtų būti pašaro vytinimo laikas – dažnai girdime, kad gamtos nepaskubinsi, tačiau mūsų bandymai rodo ką kitą. Pasirinkus teisingą šienapjovę su plaušintuvu, pavyzdžiui, „Kverneland“ 4332LT, pjaunant žolę pažeidžiamas vaškinis jos apsauginis sluoksnis ir suformuojama itin „puri“ pradalgė, kuri ir sutrumpina žolės vytinimo laiką.

Todėl drąsiai konsultuokitės su technikos specialistais apie tai, kokios problemos kyla jūsų ūkyje – galbūt jas įmanoma pašalinti šiuolaikiškos technikos pagalba! 

 Ar dirbate tiksliai?

Kai apskaičiuojame technikos pajėgumus ir laiko sąnaudas, lieka dar vienas labai svarbus klausimas – kaip sutaupyti lėšų, kurias tenka investuoti. Ir čia taip pat turime patarimų. Pirmiausia apgalvokite procesus, kurie imliausi kaštams, tai, žinoma, yra tręšimas ir sėja, o tuomet atsakykite sau į klausimą – ar mano turima technika padeda sutaupyti?

Šiuolaikinė trąšų barstomoji pirmiausia turi pasižymėti tikslumu – tai būdas berti tiek, kiek reikia, ir ten, kur reikia. Todėl rinkdamiesi trąšų barstomąją atkreipkite dėmesį, kad ji tikslumą užtikrintų per visą darbinį plotį, nepaisant to, kokios kokybės trąšas įsigytumėte. Taip pat barstomoji turi būti lengvai nustatoma, kad negaištumėte laiko tada, kada reikia dirbti laukuose.

Kalbant apie sėją, išlieka tos pačios tendencijos – sutaupyti padės tik mašinos, galinčios užtikrinti tikslumą, mažesnes galios sąnaudas ir galimybę sėti tiesiai į arimą. Rinkdamiesi sėjamąją atkreipkite dėmesį, ar mašina gali tiksliai dozuoti ir paskirstyti sėklas, taip pat išlaikyti sėjos gylį – tai vienos pagrindinių savybių, reikalingų užtikrinti tolygų sudygimą ir gausesnį derlių metų pabaigoje.

 Tai tik keletas pagrindinių klausimų, kuriuos reikėtų sau užduoti šiuo periodu, kai ilsimasi po vieno ir ruošiamasi kitam sezonui. O jei kyla daugiau klausimų ar nepavyksta atrasti atsakymų – visada drąsiai kreipkitės į mūsų įmonės atstovus. Esame pasiruošę ne tik pasiūlyti reikalingą techniką, bet ir sprendimus, lengvinančius, greitinančius ir mažinančius sąnaudas.

 Dėl to paruošėme ir keletą specialių pasiūlymų, pritaikytų būtent anksčiau įvardytoms problemoms spręsti – iki metų pabaigos jie siūlomi už specialią kainą. Tačiau paskubėkite, prekių mažesne kaina kiekis ribotas. Daugiau informacijos apie prekes specialia kaina suteiks mūsų vadybininkai jūsų regione.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką