Pristatome juostinę sėjamąją SUMO

01-07-2024

Pristatome juostinę sėjamąją SUMO

UAB „Dotnuva Baltic“ toliau pildo atstovaujamos technikos portfelį ir nuo liepos 1 d. pradeda prekiauti Didžiojoje Britanijoje gaminama žemės dirbimo ir sėjos technika SUMO ir didžiausią dėmesį skirs šio gamintojo juostinėms sėjamosioms. Šis efektyvus, inovatyvus ir patikimas sprendimas gerai žinomos technikos prekybos ir serviso aptarnavimo įmonės rankose turėtų tapti patraukliu sprendimu Lietuvos, Latvijos ir Estijos ūkiams.

UAB „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius Dangis Valaitis teigia, kad neariamoji žemdirbystė jau tapo šiuolaikinio ūkininkavimo norma, todėl įmonės atstovaujamų produktų gamą trūko užpildyti juostinėmis sėjamosiomis. Juostinės sėjamosios tampa vis populiaresnės Baltijos šalyse dėl jų efektyvumo ir puikaus pritaikymo prie įvairių dirvos sąlygų. Jos vertinamos dėl savo tikslumo, greičio ir kokybės, todėl daugelis ūkininkų renkasi jas vietoj tradicinių sėjamųjų. Svarbiausi juostinės sėjos privalumai – dirvožemio tausojimas ir sąnaudų mažinimas. Skaičiuojama, kad sėjos išlaidos vienam hektarui sėjant su juostine sėjamąja vienam hektarui mažesnės iki 30% lyginant su tradicine technologija. Be to, taupomas laikas, ypač sėjant rapsus, kai vienu metu reikia atlikti daugybę darbų ir svarbi kiekviena akimirka. „Labai svarbu, kad tiesioginių ir juostinių sėjamųjų įsigijimas finansuojamas pagal ES paramos programa“, teigia D. Valaitis.

„Dotnuva Baltic“ nuo šiol galės pasiūlyti sprendimą tiems ūkiams, kurie nori žengti pirmą žingsnį prie tausojančios ir atsinaujinančios žemdirbystės, tačiau dar nėra pasiruošę tiesioginiam žemės dirbimui ir sėjai. SUMO juostinių sėjamųjų gamą sudaro nuo kompaktiškų 3 metrų pakabinamų sėjamųjų, skirtų mažesniems ūkiams, iki plačių 9 metrų darbinio pločio sėjamųjų dideliems ūkiams.

Taip pat UAB „Dotnuva Baltic“ užtikrins SUMO gamintojo įsipareigojimus klientams, kurie turi įsigiję techniką iš buvusio atstovo. Nuo šiol klientai dėl garantinio ir negarantinio serviso aptarnavimo ir originalių atsarginių dalių įsigijimo galės kreiptis į „Dotnuva Baltic“ atstovybes.

SUMO gamintojas – patyrusių žemės ūkio profesionalų komanda

SUMO yra pirmaujanti Didžiosios Britanijos žemės dirbimo ir sėjos įrangos kūrėja ir gamintoja. SUMO gamina novatorišką ir patvarią techniką, mašinos yra masyvios ir pasižymi ilgaamžiškumu. Daugelis SUMO komandos narių yra kilę iš žemės ūkio srities ir turi išsamių žinių apie ūkininkavimo praktiką, supranta šiuolaikinių ūkininkų poreikius. Sėjamoji DTS sulaukia didžiulio ūkininkų, norinčių pereiti prie juostinės sėjos, susidomėjimo.

Skaičiuojama, kad Didžiojoje Britanijoje kasmet pradeda dirbti apie 800 naujų juostinių sėjamųjų, o Baltijos šalyse skaičius taip pat kasmet auga. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje kartu paėmus tai sudaro 200 tokių mašinų kasmet. SUMO produkcija eksportuojama į daugelį pasaulio šalių, apie 30 % parduodama Didžioje Britanijoje.

Pristatome juostinę sėjamąją SUMO

SUMO DTS – patikima juostinio žemės dirbimo technologija

SUMO DTS (ang. „Deep Tillage Seeder“) juostinio žemės dirbimo technologija padeda įveikti atotrūkį nuo tradicinės žemdirbystės iki tikrosios tausojamosios ir neariamosios žemdirbystės. Juostinis žemės dirbimas turi daug privalumų: jis greitas, didelius plotus galima apsėti vienu važiavimu, todėl pagerėja dirvožemio struktūra, drenažas, dirvožemio susitelkimas ir erozija. Įrodyta, kad taip ūkininkaujant mažėja sąnaudos, atstatoma dirvožemio struktūra ir mikro flora, tinkama dideliam derliui gauti, ir saugoma aplinka nuo anglies dioksido nuostolių.

Tikslinio žemės dirbimo metu didžioji dalis dirvožemio tarp eilučių lieka nesuardyta, o tai padeda klestėti sliekų populiacijai ir didina organinių dirvožemio medžiagų kiekį - abu šie veiksniai didina dirvožemio derlingumą. Be to, pagerėja dirvos drenavimas sumažindamas galimybę užmirkimams.

Juostinis žemės dirbimas tiesiai į ražienas ilgainiui sumažina gilesnio kultivavimo poreikį, nes gerėjant dirvožemio struktūrai, gerėja natūralus drenažas, organinių dirvožemio medžiagų kiekis, didėja dirvožemio svoris ir derlingumas.

Unikalios konstrukcijos DTS noragėliai ir sėjamosios universalumas

DTS juostinio žemės dirbimo noragėliai atlieka daugybę operacijų: paruošia dirvą sėjai, sėja ir tręšia bei sutankina dirvą vienu važiavimu.

Unikalius DTS noragėlius valdo pastovaus srauto slėgio hidraulinė sistema, jie montuojami nepriklausomai, todėl puikiai kopijuoja kontūrą ir neįtikėtinai tolygiai įterpia sėklas.

SUMO DTS sistemoje svarbus vaidmuo tenka augalinėms liekanoms, nes jos kritiniu metų laiku užtikrina dirvos dangą. Dangos apsaugo dirvą nuo erozijos ir padeda sumažinti vandens garavimą šiltuoju metų laiku. Be to, ji gerina dirvožemio reljefo savybes, o skaidydamasi papildo dirvožemį organinėmis medžiagomis, kurios yra vertingas maisto šaltinis sliekams ir dirvožemio mikroorganizmams, kurie yra vertingi dirvožemio sveikatai ir struktūrai.

DTS yra unikali universali sėjamoji, galinti sėti į skirtingai paruoštą dirvą: į ražieną tiesioginė sėja, minimaliai išdirbtą dirvą ir į tradiciškai išdirbtą, artą dirvą. DTS suprojektuota ir pagaminta Didžiojoje Britanijoje, joje sumontuotas originalus ir unikalus "Orga" dozatorius, galintis dozuoti įvairias sėklas ir trąšas įvairiomis normomis.

Tikslas – efektyvių, patikimų ir vertę ūkiui nešančių mašinų gama

„Dotnuva Baltic“ per pastaruosius penketą metų stipriai papildė savaeigių mašinų ir kitų žemės ūkio padargų portfelį. Be tokių žinomų prekės ženklų kaip Case IH, Kverneland, Agrifac ir Siloking, pradėti atstovauti tiesioginės sėjos ir žemės dirbimo padargų gamintojas Agrisem (Prancūzija), juostinių ir savaeigių pjaunamųjų gamintojas MacDon (Kanada), juostinių grėblių gamintojas ROC (Italija), puspriekabių ir kitų mašinų gamintojas Umega Agro (Lietuva).

„SUMO papildo platų žemės dirbimo ir sėjos mašinų asortimentą. Nuo šiol turėsime pasiūlyti ūkininkui viską – nuo tradicinių dirbimo ir sėjos mašinų Kverneland, tiesioginės sėjos ir dirbimo padargų Agrisem, paprastesnių tradicinio dirbimo mašinų Mandam – iki juostinės sėjos ir dirbimo masyvios konstrukcijos SUMO padargų.

O svarbiausia – galime pasiūlyti technikos nuomą arba paslaugas su operatoriumi. Ūkiams darosi vis patraukliau ne įsigyti techniką, o ją išsinuomoti arba užsisakyti patikimas paslaugas. Atliepiame bet kurio ūkio poreikius ir esame lankstūs su savo sprendimais“, teigia D. Valaitis.

 

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką