Patarimai pašarų gamintojams. Lauko diena R. Venckaus ūkyje gegužės 23 d., 2012 m.

08-06-2012

Kokias žolės dorojimo mašinas ir technologijas pasirinkti, kiekvienas gyvulininkystės ūkio savininkas sprendžia individualiai, tačiau susipažinti su naujovėmis ir technikos pardavėjų siūlomų mašinų galimybėmis visada pravartu. Šios progos nepraleido ir apie pusantro šimto Žemaitijos krašto gyvulininkystės ūkių savininkų, sugužėjusių į bendrovės „Dotnuvos projektai" organizuotą lauko dieną Ričardo Venckaus laukuose Telšių rajone gegužės 23 d., 2012 m.

Mediškių kaime ūkininkaujančio R. Venckaus ir bendrovės „Dotnuvos projektai" bendradarbiavimas tęsiasi daugiau kaip dešimtmetį. Ūkininkas prisipažino, kad įsigijus pirmąją mašiną - Kverneland ritinių presą - užsimezgė ryšys, paskatinęs visą darbams mišriame ūkyje atlikti reikalingą techniką įsigyti iš šios įmonės. Paskutinis pirkinys, į ūkį atkeliavęs dar pernai metais, - universali savikrovė smulkintos žolės puspriekabė Kverneland Taarup 10045 RD.

Kad turint universalią savikrovę smulkintos žolės puspriekabę Kverneland Taarup 10045 RD pagaminti silosą galima kur kas greičiau ir pigiau, sutiko ir „Dotnuvos projektų" vadybininkas Romualdas Mankevičius. Anot jo, nors daugelyje ūkių vis dar populiarus pašarų ruošimas presuojant žolę į ritinius, tačiau pastaruoju metu stebimos naujos tendencijos. „Gaminant šienainį ritiniuose, jų gamybos savikainą labai didina plėvelės kaina. Nuo lauko surinktą žolę suvežus į kaupą ar tranšėją, plėvele pašarą reikia uždengti tik iš viršaus, kai kuriais atvejais - dar ir iš apačios, tačiau vis vien tokio pašaro paruošimo ir laikymo sąnaudos yra gerokai mažesnės", - teigė R. Mankevičius.

Nemažai lauko dienoje pristatytos technikos - Kverneland pašarų dorojimo mašinų ir jas traukiančių CaseI traktorių - R. Venckaus nuosavybė, taip pat dalį jų demonstravimui paskolino kiti to krašto žemdirbiai.

R. Mankevičiaus pastebėjimu, daugelis Kverneland žolės dorojimo mašinų ūkiuose darbuojasi nebe pirmus metus, tačiau vis dar yra tvirtos ir savo funkcijas puikiai atlieka. Kompanija „Kverneland" žinoma ne vien tik kaip patikimų plūgų, bet ir žolės dorojimo technikos gamintoja. Pavyzdžiui, ilgą šienapjovių naudojimo laiką užtikrina didesnė pjovimo lenta ir kiti „Kverneland" patentuoti techniniai sprendimai", - sakė vadybininkas, pabrėždamas, kad vienas iš tokių išskirtinių dalykų - apvalūs pjovimo diskai.

Bendrovės siūlomų Case traktorių asortimentą pristačiusio vadybininko Raimundo Janarausko teigimu, Case Farmall 55 c - naujiena ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tai pats mažiausias šios traktorių šeimos modelis, tinkamas ne tik grėbliui traukti. Dėl nedidelio aukščio (2,4 m) jis nepakeičiamas pagalbininkas senos statybos žemuose tvartuose, o stiklinis liukas kabinos viršuje palengvina darbą su krautuvu.

Be žolės dorojimo technikos, gyvulininkystės ūkių šeimininkams pristatyta ir mašina, skirta pasėliams prižiūrėti arba pievoms išlyginti ir atnaujinti. „Dotnuvos projektų" vadybininko Valentino Bogačiovo pastebėjimu, anksti pavasarį su šia mašina atnaujinus pievą, liepos mėnesį jau galima žolę pjauti.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką