Originalios ar neoriginalios atsarginės detalės – štai kur klausimas?

29-08-2019

Tada, kai renkamės, kokias atsargines dalis įsigyti, dažnai sprendimą priimame vadovaudamiesi ne visais argumentais, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį. Sprendimą dažnai lemia tą dieną galiojančios akcijos ar tiesiog vizualus detalių skirtumų įvertinimas – iš pirmo žvilgsnio dažnai atrodo, kad originalios ir neoriginalios detalės niekuo nesiskiria.

Tačiau ar tikrai yra taip? Apie tai nusprendėme pasikalbėti su mūsų atsarginių dalių pardavimo specialistu Mariumi Janeliūnu, kuris sutiko pasidalyti savo patirtimi ir pateikė argumentus, kodėl praktikoje sutikti klientai dažniausiai laimi pasirinkdami būtent originalias atsargines dalis.

1. Originalios dalys užtikrina maksimalų našumą ir saugumą

Anot kalbinto „Dotnuva Baltic“ specialisto, tik gamyklos inžinieriai geriausiai žino, kokios detalės užtikrins maksimalų technikos našumą net praėjus ne vieneriems metams nuo jos įsigijimo.

Taip yra todėl, kad kuriant žemės ūkio mašinas tinkamiausių komponentų parinkimas, pagaminimasir testavimas yra pagrindinis būdas sukurti mašinas, turinčias tam tikras išskirtines savybes, kuriomis nepasižymi konkurentų gaminiai. Dėl to pirkdami originalias dalis galite būti tikri, kad išsaugosite tas savybes, dėl kurių pasirinkote įsigyti būtent tą techniką – jos garantuos našumą ir saugumą tokius, kokie buvo sukurti gamintojo.

2. Kokybė ir gamintojo garantija

Pasirinkdami originalias atsargines dalis galite būti tikri jų kokybe – jos tikrai tiks jūsų žemės ūkio technikai, jas keisdami nesugaišite daug laiko, o nutikus neplanuotiems gedimams dalys bus operatyviai pakeistos naujomis.

Gamintojai savo originalioms atsarginėms dalims dažniausiai suteikia ilgiausią garantijos laikotarpį, lyginant su analoginių detalių gamintojais, o paaiškinimas tam labai paprastas. Tik gamintojai tiek investuoja į atsarginių dalių patikrą ir yra suinteresuoti, kad jūsų technika veiktų nesustodama, o jūs būtumėte patenkinti jų sukurtu produktu.

3. Gamintojų ir oficialių atstovų logistikos sistema yra itin gerai išvystyta

„Dotnuva Baltic“ atsarginių dalių pardavimo vadybininkas M. Janeliūnas pastebi, kad originalias dalis rinktis verta dar ir dėl to, kad sumažintumėte prastovų riziką, ypač skausmingą sezono metu. „Jei prireikia naujos detalės arba ją staiga pakeisti garantinio laikotarpio metu, oficialūs atstovai tai padarys itin operatyviai, nes jie turi didelius atsargų sandėlius ir išskirtines sąlygas greitai logistikai, jei reikiamos detalės savo sandėliuose tuo metu neturi“, – sako Marius Janeliūnas.

Mūsų specialistai taip pat pastebi, kad dažnai susiduria su nuomone, jog originalios dalys yra daug brangesnės už analogus, todėl klientai net neklausia originalių detalių kainų, iškart prašo neoriginaliųjų. Marius išsidavė, kad viena smagiausių jo darbo dalių ir yra momentai, kada tokius klientus nustebina pasiūlydamas originalią detalę su ilgesne garantija ir greitu pristatymu už tą pačią kainą. Tai klientams pasiūlyti leidžia išskirtinės sąlygos, gaunamos iš gamintojų.

4. Tarnavimo laikas

Ne paslaptis, kad dauguma originalių detalių tarnauja ilgiau – tai patvirtina ir gamintojų, ir mūsų pačių, ir ūkininkų atlikti bandymai. Ši taisyklė ypač aktuali detalėms, kurios dyla itin greitai ir yra būtinos kokybiškai atlikti darbus. Turbūt dažniausiai čia galime kalbėti apie žemės dirbimo mašinoms reikalingas atsargines dalis: kaltus, noragus ir kt.

Šią techniką gaminančios įmonės itin daug dėmesio skiria technologijoms, leidžiančioms ilgiau naudoti jų išrastu ar ištobulintu būdu pagamintus gaminius. Pavyzdžiui, mūsų pačių atliktų bandymų duomenimis, su „Kverneland“ originaliais įkalamais kaltais dirbama net 1,5 karto ilgiau nei su įprastais originaliais to paties gamintojo kaltais arba net 5 kartus ilgiau nei su neoriginaliais pastorintais kaltais. Taigi suskaičiavus išlaidas ir padalijus jas detalių tarnavimo laikotarpiui gauname, kad originalios dalys kainuoja netgi pigiau.

Tačiau tai dar ne viskas – skaičiuodami atsipirkimą dažnai neįvertiname ne tik pačių detalių, bet ir joms pakeisti būtinų papildomų komponentų kainos bei laiko, reikalingo keisti detales. Tik visa tai sudėjus galima iš tiesų įsivertinti, kuris komponentas yra pigesnis.

5. Ar dirbate su tuo, ką iš tiesų išsirinkote?

Paskutinis argumentas, kurį išgirdome iš kolegos Mariaus ir negalime nepasidalyti, buvo klausimas, kurį jis kartais užduoda savo klientams, kai diskutuoja, kokias detales užsakyti. Marius jų dažnai klausia: „O kodėl gi pasirinkote vieną ar kitą žemės ūkio mašiną?“

Ir nors šį klausimą kolega išdavė besišypsodamas, bet pasidomėjus giliau tapo aišku – žemės ūkio mašinos perkamos dėl tam tikrų konkrečių savybių, kurių neturi kiti gamintojai. Todėl norint iš tiesų savo mašiną vadinti tuo vardu, kuris išgraviruotas gamykloje, ir džiaugtis visomis savybėmis, dėl kurių tą mašiną pasirinkote, rekomenduotina naudoti originalias atsargines dalis. „Tik jos užtikrina, kad mėgausitės pradinėmis pasirinktos mašinos savybėmis maksimaliai ilgą laiką“, - pokalbį užbaigia atsarginių dalių pardavimo vadybininkas Marius.

O jei dar maža argumentų, kodėl verta atsarginių dalių ieškoti pas oficialius jūsų technikos atstovus, tai pabaigai dar keletas pridėtinių verčių, kurias gaunate:

  • Oficialūs atstovai visada pateiks profesionalių patarimų ne tik apie tai, kokią detalę pasirinkti, bet ir kaip teisingai ją pakeisti, kokių įrankių ir pagalbinių detalių jums prireiks.
  • Atstovai visada garantuoja, kad atsarginės dalys yra tikrai pagamintos oficialaus gamintojo ir atitinka jo kokybės standartus.
  • Naudojant originalias dalis išsaugoma aukštesnė žemės ūkio mašinos pardavimo kaina, kai nuspręsite ją pakeisti.

Taigi argumentų renkantis vienokias ar kitokias dalis išties daug, tačiau mūsų specialistai visada pataria vertinti visumą paslaugų, gaunamų iš jūsų atsarginių dalių tiekėjo: ne tik kainą, bet ir greitį, kokybę, kvalifikuotus specialistų patarimus bei garantiją. Tik įsivertinę visą kompleksą galėsite būti tikri, kad pasirinkote teisingai.

Klauskite specialisto 

Originalios ar neoriginalios atsarginės detalės – štai kur klausimas?

Produktų vadybininkas
Marius Janeliūnas, tel. +370 698 35672

[email protected]

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką