Naujos kartos plūgai iš Kverneland jau nuo nuo 2021-ųjų

23-09-2020

Kverneland pristatė keturis naujus apverčiamųjų plūgų modelius: tris pakabinamus ir vieną pusiau pakabinamą. Tai universalūs plūgai, puikiai pritaikyti vidutinio sunkumo ir sunkioms dirvoms arti. Naujuose plūguose naudojami prieš tris metus pristatyto išmaniojo, ISO-Bus sąsają turinčio Kverneland 2500 i-Plough plūgo sprendimai. Tai dar tvirtesni, našesni ir lengviau darbui paruošiami plūgai, kuriuos Lietuvoje bus galima užsisakyti nuo 2021-ųjų.

Naujos karto plūguose įrengti nauji verstuvių stovai Aero, modifikuoti automatiniai saugikliai, originali centrinė priešplūgių dirbimo gylio reguliavimo sistema, atraminis, gylio reguliavimo ratas su hidrauliniu valdymu. Su naujos kartos modeliais kompanija nustato ir naujus modelių žymėjimo indeksus, kurie nuo šios bus taikomi visiems naujiems padargams: vietoje raidinių indeksų ar triženklio skaitmens pradedamas naudoti keturženklis žymėjimas, kuriame didesnis skaičius reiškia didesnį galios poreikį ir pritaikymą sunkesnėms darbo sąlygoms.

 

Naujieji Kverneland 6300 S Variomat – didelio našumo, galingiems traktoriams pritaikyti padargai. 6300 S Variomat galimas 6, 7 arba 8 korpusų (atstumas tarp jų 100 arba 115 cm). Be minėtų Kverneland 2500 i-Plough sprendimų, taip pat panaudotas centrinis priešplūgių padėties reguliavimas, siūlomas analogiškas priešplūgių verstuvių, kamparaižių ir diskinių peilių pasirinkimas. 

Kverneland 6300 S Variomat yra tolesnė gerai žinomų pusiau pakabinamų PB serijos plūgų evoliucija. Lyginant su pirmtaku, naujasis gaminys yra sustiprintas, pritaikytas agreguoti su galingesniais traktoriais. Pakabinimo mechanizmas taip pat modifikuotas ir pritaikytas III ir IV kat. jungtims. Gamintojas pabrėžia, kad naujasis pakabinimo mechanizmas mažiau apkrauna traktoriaus keltuvą ne tik ariant, bet ir transportuojant plūgą.

Traktoriaus su pusiau pakabinamu plūgu posūkio ašis yra iškart už skersinės pakabinimo mechanizmo ašies. Todėl manevruojant traktoriaus apatines traukles veikia mažesnės jėgos ir užtikrinamas santykinai nedidelis apsisukimo spindulys.

Dėl gana didelio (440/80x24) atraminio, gylio reguliavimo rato plūgas darbo metu stabilesnis, mažiau slegiama dirva, traktoriaus varytuvų apkrova taip pat geresnė. Rato valdymo ir plūgo apvertimo hidraulinės sistemos sujungtos į bendrą, todėl apverčiant plūgą nepasikeičia jo nustatymai ir pasipriešinimas traukai.

Plūgas taip pat turi bepakopę darbinio pločio reguliavimo sistemą Variomat, kuri naudinga ne tik ariant, bet ir transportuojant. Hidraulinė reguliavimo sistema darbinį plotį nuo 35 iki 55 cm leidžia keisti tiesiai iš traktoriaus kabinos – dėl lygiagretainio mechanizmo vienu metu nustatomas visų korpusų arimo plotis.

Iš darbinės į transportinę padėtį plūgas nustatomas labai gretai, vos per kelias sekundes. Siekiant nuleisti masės centrą arčiau atraminio paviršiaus, t. y. siekiant užtikrinti stabilesnį ir saugesnį važiavimą, transportinėje padėtyje korpusai pasukami į tarpinę, horizontalią padėtį.

Naujos kartos pakabinami apverčiamieji Kverneland plūgų modeliai 2300 S, 3300 S ir 3400 S skirti vidutinio sunkumo ir sunkios dirvoms arti. 2300 S gaminamas 3, 4 ir 5 korpusų, jis idealiai pritaikytas iki 176 kW/240 AG traktoriams, t.  y. aukštesnio pogrupio, didesnės ratų bazės vidutinės ir kompaktiniams didelės galios traktoriams. Modelis 3300 S galimas 3, 4, 5 ir 6 korpusų. Jis pritaikytas galingesnėms, iki 243 kW/330 AG traukos mašinoms. Kverneland 3400 S gaminamas nuo 5 iki 7 korpusų ir jis numatytas agreguoti su didelės, iki 257 kW/350 AG klasės ratiniais bei vikšriniais traktoriais.

 

Juose montuojamas naujas atraminis, gylio reguliavimo ratas su dviem valdymo hidrocilindrais. Nors toks ratas įrengiamas papildomai, jį pasirinkti verta: dėl valdomo atraminio, gylio reguliavimo rato traktoriaus su pakabinamu plūgu posūkio ašis yra agregato sujungimo su traktoriumi taške. Važiuojant tiesiąja, plūgas traukiamas it vienaašė puspriekabė, o manevruojant visi plūgo korpusai yra gerokai arčiau posūkio centro. Tad padidėja aktyvusis saugumas.

Siekdama pagerinti darbą sudėtingesnėmis sąlygomis, ariant velėnines dirvas, kuriuose gausu augalų liekanų, panaudoti naujos formos verstuvių stovai (Aero). Dėl šios priežasties rėmo prošvaisa – 80 cm. Kverneland stovų gamyboje naudojamas specialus, atsparus apkrovoms plienas, tačiau svarbu ne tik tai. Be atsparumo apkrovoms, ariant akmenuotas dirvas yra svarbu, kad stovai būtų pakankamai elastingi. Todėl verstuvių stovai pagaminti iš vientisos detalės, o privirinta tik papildomo tvirtumo suteikianti centrinė plokštė.

Visi nauji modeliai žymimi simboliu „S“, reiškiančiu, kad visi korpusai turi automatinius saugiklius su lakštinėmis spyruoklėmis (lingėmis), kurios tapusios skiriamuoju Kverneland dirvos dirbimo agregatų bruožu – jos naudojamos ne tik plūguose, bet ir šios kompanijos gaminamuose kultivatoriuose, skutikliuose. 

Kverneland 2300 S, 3300 S ir 3400 S gaminami tik su mechaniniu arba hidrauliniu bepakopiu darbinio pločio reguliavimu Variomat. Išskyrus 5–7 korpusų modelį 3400 S, kuriame darbinis plotis gali būti reguliuojamas pakopomis, perstatant varžtą. Priklausomai nuo modelio, darbinį verstuvės plotį galima reguliuoti nuo 35 iki 55 cm.

Pasak kompanijai Kverneland Lietuvoje atstovaujančios bendrovės Dotnuva Baltic, produkto vadybininko Mindaugo Dikšaičio, nors pastebimas vis didėjantis tiesioginės sėjos sėjamųjų populiarumas, taip pat auga ir parduodamų skutiklių skaičius, ypač noraginių su lingine apsauga, tačiau plūgai tebeturi savo vietą ir kai kuriais atvejais yra nepakeičiami. „Ir daržininkystės, ir gyvulininkystės ūkiuose plūgas nepamainomas padargas. Pirmuoju atveju dirvą reikia paruošti ją apverčiant ir kultivuojant tam, kad būtų išgauta kuo smulkesnė frakcija ir pavasarį dirva kuo greičiau įšiltų, antruoju atveju, kuomet reikia atnaujinti pievas ganyklas bei įterpti srutas ar mėšlą“, - pabrėžia M. Dikšaitis, pridurdamas, kad populiarėjant neariamosios žemdirbystės sistemoms, didelių, pusiau pakabinamų plūgų pardavimai mažta.

* Informacijos šaltinis - www.profilt.lt

 

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką