Naujienlaiškis: Apie Nuveiktus Darbus Ir Idėjas Kitiems Metams

12-12-2019

Naujienlaiškis: Apie Nuveiktus Darbus Ir Idėjas Kitiems Metams

 

Sveiki, 
Siunčiame Jums gruodžio mėnesio naujienlaiškį. 2019 metais jis – paskutinis, bet po švenčių vėl būtinai sugrįšime! Mums svarbu, kad skaitote ir domitės, tikimės, kad atrandate naudingų dalykų savo ūkiams.   
Nors metai nebuvo lengvi, bet kartu su Jumis turėjome daug įvykių, renginių, naujų produktų. Visa tai galite dar kartą prisiminti mūsų naujienų puslapyje.
Tikriausiai yra daugiau aktualių temų, produktų, klausimų, apie kuriuos turėtume rašyti? Mielai lauksime nuomonių ir komentarų, parašykite mums adresu [email protected] 

“Linas Agro” ir “Dotnuva Baltic”
Naujienlaiškio komanda

    TECHNIKA

 

 

Traktoriaus valdymas - kaip naujame visureigyje 

Sezono metu darbai beveik nesustoja, todėl šiuolaikinė technika neturi kelti nuovargio. Kuo didesnis traktorius, tuo daugiau patogumo reikia jį valdančiam žmogui. 
Kompanija „Case IH“ nuolat ieško sprendimų, kaip traktoriaus valdymą padaryti kuo aiškesnį ir paprastesnį. Hanoveryje vykusioje parodoje „Agritechnika 2019“ buvo pristatytas atnaujintas „Case IH traktorius Magnum AFS Connect“. Traktoriaus kabinoje patogiai įrengti daugiafunkciniai valdikliai, lengvai konfigūruojami mygtukai, naujas liečiamas monitorius „AFS Pro 1200“ (kaip išmanusis telefonas) ir naujas dviejų mygtukų valdymo ratas (paprastam monitoriaus meniu valdymui).

 

    FERMŲ ĮRANGA

 

 

Darbštūs žemaičiai atšventė fermos įkurtuves

Nijolė ir Arvydas Prišmontai sprendė dilemą – modernizuoti ūkį ar uždaryti? Pasirinko pirmąjį variantą. Nauja melžiamų karvių ferma pieno sektoriaus sunkmečiu – išties neeilinis įvykis. Žengti šį žingsnį ūkininkams padėjo ES parama. Pieno ūkį Prišmontai sukūrė nuo dviejų piendavių. Pasak Nijolės, dirbo visą laiką kaip tos skruzdėlės, po šapelį nešančios. Daugiau šiame Svajonių ūkio video reportaže.


Naujienlaiškis: Apie Nuveiktus Darbus Ir Idėjas Kitiems Metams

Į ką atkreipti dėmesį atnaujinant fermą? Gyvūnų gerovės aplinka įtakoja primilžius:

 1. Netinkamas tvarto technologinis planas ir statybos klaidos pažeidžia gyvūnų gerovę, pvz., per siauri karvių vaikščiojimo takai gali sukelti gyvulių traumas, blogas mikroklimatas padidina riziką susirgti įvairiomis ligomis, per maži plotai prie girdyklų ar šėrimo tako mažina karvių produktyvumą.
 2. Patogios guoliavietės, išklotos latekso matrasais, sudaro sąlygas karvei patogiai ir kuo ilgiau gulėti.
 3. Guoliaviečių pertvarų viršutinis vamzdis yra ne tiesus, bet banguotas. Tai leidžia karvei patogiai stovėti boksuose.
 4. Svarbu, kad karvės galėtų pakankamai atsigerti. Girdyklos siūlomos lovinio tipo, pagamintos iš nerūdijančio metalo, šaltuoju metų laiku gali būti apšiltintos.
 5. Pakankamam šviežio oro padavimui į tvartą,  patariama rinktis ventiliacines užuolaidas, pagamintas iš polikarbonato plokščių. Jos yra skaidrios, lengvai praleidžiančios šviesą.
 6. Karštą vasarą tvartą vėdinti padeda ventiliatoriai. Geriau yra rinktis ne tradicinius vertikalius ventiliatorius, bet horizontalius ventiliatorius 2 m ilgio sparnais. Ventiliatorių įsijungimas ir greitis reguliuojami automatiškai pagal nustatytą temperatūros režimą.
 7. Tinkamas apšvietimas užtikrinamas LED šviestuvais su dieniniu/naktiniu (raudona spalva) režimu. Ūkio darbuotojams nereikia rūpintis apšvietimo įjungimu, viskas vyksta automatiškai.
 8. Pašarų pristūmimo robotas gali kas valandą ne tik pristumti pašarus, bet ir juos permaišyti.
 9. Teleskopinių atitvarų pagalba yra valdomi gyvulių judėjimo srautai.

       Susidomėjote? Kreipkitės tel. 8 626 32775 arba el. adresu [email protected]

 

    GYVULININKYSTĖS ŪKIAMS

 

Naudinga žinoti gyvulininkystės ūkiams, kurie tręšia srutomis:

Skystas mėšlas yra labai vertinga organinė trąša tiek dėl savo sudėties, tiek dėl teigiamo poveikio augalams ir dirvos derlingumui. Tai viena veiksmingiausių ir greičiausiai veikiančių organinių trąšų, tinkančių pagrindiniam bei papildomam tręšimui. Tačiau kaip išvengti azoto nuostolių, laistant srutas? Daugiau skaitykite...

 

Dotnuva Seeds

 

    AUGALININKYSTĖS NAUJIENOS

 

Susipažinkite – nauja vasarinių kviečių veislė FLIPPEN

Ieškantiesiems naujų perspektyvių veislų  siūlome Švedijoje, Lantmännen  ek. för sėklininkystės įmonėje sukurtą vasarinių kviečių veislę ‘Flippen’ – atsparesnę ir pranašesnę už iki šiol augintas. Daugiau skaitykite...

 

Dotnuva Seeds

 

    SERVISAS

 

Kodėl naudinga techniką patikrinti ir suremontuoti žiemos metu?

Sezonui pasiruošus iš anksto, nereikalingų rūpesčių per darbymetį tikrai įmanoma išvengti. Be to, taip galima sutaupyti brangaus laiko ir pinigų. Kad technika prasidėjus darbams neiškrėstų didelių siurprizų, po sezono verta ją išsamiai patikrinti. Tada kartu su kvalifikuotais specialistais priimti sprendimą, ar investuoti ir kiek investuoti į remonto darbus. Galbūt užteks tik nedidelių darbų ar keleto detalių pakeitimo. 
„Dotnuva Baltic“ serviso vadovas Jonas Baltaduonis užtikrina, kad mūsų servisas pirmiausia įvertina realią kliento technikos būklę ir pateikia išsamų technikos defektacijos aktą. Kiekvienas remonto planas su klientu aptariamas individualiai. Taip surandamas klientui naudingiausias sprendimas.
Jei susidomėjote, kreipkitės tel. 8 610 11221 arba el. adresu [email protected]

Naujienlaiškis: Apie Nuveiktus Darbus Ir Idėjas Kitiems Metams


 

Naujienlaiškis: Apie Nuveiktus Darbus Ir Idėjas Kitiems Metams

Dotnuva Seeds

Turite klausimų mūsų specialistui?

 1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
 2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką