Naujiena Baltijos šalyse - RTK bazinių stočių tinklas

26-02-2013

(GPS referencinių stočių tinklas (toliau - RTK tinklas) yra nuolatos veikiančių GPS imtuvų tinklas, kurio duomenys naudojami korekcijų formavimui mobiliesiems GPS imtuvams.)

UAB Dotnuvos projektai pastatė realaus laiko kinematikos (RTK) stočių tinklą. Tai pirmas tokio pobūdžio projektas Baltijos šalyse. Visoje Europoje nėra daug tokiu ambicingų projektų.

Pasaulinės tendencijos neaplenkia Lietuvos. Dirbančiųjų žemės ūkyje skaičius mūsų šalyje mažėja kaip ir visame pasaulyje.  Jau nepakanka vien didinti žemės ūkio technikos kiekį, norint gauti pakankamą darbo našumą. Reikia gerinti atliekamų operacijų tikslumą ir žmonių darbo sąlygas.

Lietuvoje jau yra daug tikslaus ūkininkavimo sistemų vartotojų, todėl privati bendrovė gali investuoti į savo GPS signalų korekcijos sistemą. Kuo daugiau vartotojų, tuo mažesnė investicijų dalis tenka vienam iš jų, o tai reiškia mažesnius kaštus gamyboje ir didesnę naudą kiekvienam vartotojui.  Todėl pastatėme stacionarius GPS imtuvus, kurie skaičiuos savo padėtį ant žemes paviršiaus naudodami tuos pačius palydovus ir tas pačias metodikas kaip ir įranga sumontuota žemes ūkio mašinose. Vienoda įranga suteikia galimybę dirbti dar tiksliau ir našiau.

Techniniai sistemos duomenys:

-Tikslumas dirbant  iki 15 km atstumu nuo stoties - 2,5 cm;

-Tikslumas dirbant  iki 30 km atstumu nuo stoties - 5 cm.

Praradus ryšį su bazine stotimi navigacija be sutrikimų veikia 20 minučių. Ji gali aptarnauti visas navigacijos sistemas suderinamas su NTRIP modemais (visi GPS RTK imtuvai galintys priimti korekcijas per internetą, galintys dirbti su mobiliais modemais gali naudotis mūsų korekcijomis). Lietuva pirmauja pasaulyje pagal mobiliojo ryšio ir plačiajuosčio interneto prieinamumą. Todėl sistema yra tiksli, patikima ir nebrangi. Kaina vienam vartotojui, 5000 Lt penkeriems metams, yra kelis kartus mažesnė nei globalių korporacijų siūlomi sprendimai.

UAB „Dotnuvos projektai“ savo parduodamose žemės ūkio mašinose montuoja įrangą, kuri suteikia galimybę naudoti bevielį internetą. Todėl  informacijos valdymas ir perdavimas tampa paprastesnis. 

Dideles naujų technologijų perspektyvas mūsų šalyje įžvelgia ir CNH korporacijos, jungiančios žemės ūkio mašinas gaminančias kompanijas „Case" ir „New Holland", bei įmonės „Trimble" tiksliojo ūkininkavimo specialistai, padedantys „Dotnuvos projektams" kurti GPS bazinių arba kitaip referencinių stočių tinklą Lietuvoje. RTK tinklas jau dengia Daniją, Olandiją, dalį Vokietijos, pirmieji projektai įgyvendinami Prancūzijoje, Austrijoje. Šią naujovę Lietuvoje pristatė Skau Foged Morten, CNH Tikslaus ūkininkavimo sistemų pardavimų ir marketingo vadovas Šiaurės ir Baltijos šalims, bei Karsten Vialon, Trimble kompanijos techninio palaikymo specialistas. Naują GPS sprendimą Lietuvoje pristato bendrovės „Dotnuvos projektai" vadybininkas Saulius Sagatys.

Klauskite specialisto 

Naujiena Baltijos šalyse - RTK bazinių stočių tinklas

Saulius Sagatys

8 615 29352

[email protected]

 

 

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką