„Linas Agro“ grupės įmonės stiprina pozicijas sertifikuotų sėklų rinkoje

31-05-2018

 

 „Linas Agro“ grupės įmonės stiprina pozicijas sertifikuotų sėklų rinkoje

UAB „Dotnuva Baltic“ –  sėklų gamybos, žemės ūkio technikos prekybos ir serviso paslaugų centras Dotnuvoje


Didžiausią sertifikuotų sėklų rinkos dalį Lietuvoje užimančios gamybos ir prekybos įmonės UAB „Dotnuva Baltic“ bei  AB „Linas Agro“ toliau stiprina savo pozicijas Baltijos šalyse. Registruojamas „Dotnuva Seeds“ prekės ženklas, kuriama dar labiau į kliento poreikius orientuota prekybos struktūra ir planuojamos investicijos į gamybos pajėgumų didinimą.


Oficialiai registruojamas „Dotnuva Seeds“ prekės ženklas

 Nuo 2003 m. „Linas Agro“ įmonių grupei priklausančiame „Dotnuva Baltic“ sėklų fabrike Dotnuvoje ruošiamos įvairių rūšių ir veislių žemės ūkio augalų sėklos. Baltijos ir kitų aplinkinių šalių rinkose jos jau žinomos dėl savo kokybės ir neoficialiai vadinamos „Dotnuvos sėklomis“. Siekiant, kad jos būtų dar geriau atpažįstamos ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse, registruotas naujas tarptautinis jų pavadinimas „Dotnuva Seeds“.

 „Linas Agro“ grupės įmonės stiprina pozicijas sertifikuotų sėklų rinkoje

Naujasis „Dotnuva Seeds“ prekės ženklas

Naujajame prekės ženklo pavadinime išlieka tiesioginė sąsaja su įmonės kilmės vieta – Dotnuva,  Lietuvos žemės ūkio mokslo lopšiu. Taip pat išlaikomas ryšys su bendrove „Dotnuva Baltic“ – tai liudija „Dotnuva Seeds“ logotipas, atkartojantis daugiabriaunius įmonės „Dotnuva Baltic“ ženklo kontūrus, simbolizuojančius žemdirbio darbo ciklą ir sėklų ruošimo fabriko technologinius sprendimus. Vidurinė ženklo dalis siejama su grūdo forma: primena sėklą, esančią dirvoje, augimą.

„Naujasis prekės ženklas atspindi visą gerąją įmonės „Dotnuva Baltic“ patirtį ruošiant sėklas: veislių, tinkančių vietinėms klimato sąlygoms, atranką, kokybišką sėklų dauginimą, aukštą jų paruošimo kokybę. Klientai žino, kad gali pasitikėti mūsų paruoštomis sėklomis. Savo populiarumu jos jau praaugo Lietuvos ribas, ir tai paskatino mus imtis permainų: kurti naują prekės ženklą, stiprinti klientų aptarnavimo tinklą ir žengti į dar platesnes rinkas“, – sakė AB „Linas Agro“ vykdantysis direktorius ir UAB „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius  Darius Jaloveckas.

Augančiai rinkai teiks daugiau kokybiškų sertifikuotų sėklų

Per metus „Dotnuva Baltic“ fabrike paruošiama 22 tūkst. tonų įvairių žemės ūkio augalų sėklų. Nuo fabriko atidarymo Dotnuvoje 2003 m. iki 2018 m. pabaigos, planuojama, bus paruošta apie 220 tūkst. tonų sėklų. Tokio kiekio pakaktų vieną kartą apsėti visus Lietuvos laukus.

Lietuvoje sertifikuotomis sėklomis apsėjama 16–17 proc. javų plotų, o Europoje vidutiniškai – 50 proc. Pirmaujančiose žemės ūkio šalyse šis skaičius siekia net iki 90 proc. Tikimasi, kad artimiausiais metais mūsų šalyje bus priartėta bent jau prie Europos Sąjungos vidurkio. Tad augant sertifikuotų sėklų paklausai Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje, reikės ir daugiau kokybiškų sėklų.

Mūsų šalies ir užsienio mokslininkų sukurtas veisles „Dotnuva Baltic“ specialistai trejus metus tiria vietinėmis klimato sąlygomis, o atrinkus geriausias veisles, sėklas daugina kokybiškoje žemėje, patikimuose Lietuvos ūkiuose. Kad būtų patenkinta auganti sertifikuotų sėklų rinka Baltijos šalyse, 2018–2020 metais planuojama plėsti įmonės sėklų ruošimo pajėgumus. Pirmuoju etapu bus optimizuojama logistika ir sandėliavimas: planuojama iki 40 proc. padidinti sandėliavimo plotus Lietuvoje, sukurti maksimaliai efektyvią sėklų logistikos grandinę.

Prekyba sėklomis – vienose rankose

Kitas svarbus žingsnis – optimizuoti klientų aptarnavimą. Iki  šiol sertifikuotomis sėklomis Lietuvoje prekiavo abi įmonės – ir  AB „Linas Agro“, ir UAB „Dotnuva Baltic“, kuri pačių paruoštas kokybiškas sėklas tiekdavo didmenininkams bei žemės ūkio klientams. Kasmet abi įmonės į klientų ūkius Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje pristato 22 tūkst. tonų sėklų. Tikimasi, kad pastaraisiais finansiniais metais (2017 m. liepos 1 d. – 2018 m. birželio 31 d.) šis kiekis bus dar 5 proc. didesnis nei praėjusiais.

„Augant pardavimų apimtims ir keičiantis klientų poreikiams supratome, kad reikia ieškoti naujų pirkėjų aptarnavimo sprendimų. Tad nutarėme suvienyti abiejų įmonių pajėgas ir nuo 2018 m. liepos 1 d. sėklas klientams parduos tik AB „Linas Agro“: visus produktus augalininkystės veiklai ir grūdų supirkimo paslaugas tieksime iš vienų rankų. Kad klientai iš tiesų pajustų kokybinį pokytį, bus automatizuoti ir suvienodinti veiklos procesai, tobulės aptarnavimo sistema, sustiprės pardavimų komanda. Tuo tarpu UAB „Dotnuva Baltic“ bus atsakinga už veislių atranką,  kokybiškų sertifikuotų sėklų ruošimą“, – komentavo pokyčius D. Jaloveckas.

 „Linas Agro“ grupės įmonės stiprina pozicijas sertifikuotų sėklų rinkoje

AB „Linas Agro“ vykdantysis direktorius ir UAB „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius  Darius Jaloveckas

Latvijoje sėklomis prekiauja SIA „Linas Agro“, Estijoje – AS „Dotnuva Baltic“. Visose šalyse sustiprintos regionų struktūros leis užtikrinti profesionalesnes konsultacijas klientams ir kompleksinius augalininkystės sprendimus kiekvienam ūkiui.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką