Lietuvos grūdų augintojams veriasi viena stambiausių pasaulio rinkų – Kinija

12-11-2018

 

Šią savaitę Lietuvoje vieši Kinijos Liaudies Respublikos Muitinės generalinės administracijos (GACC) atstovai, kurie siekia įvertinti eksportui ruošiamų lietuviškų kviečių fitosanitarinės kontrolės procedūras. Trečiadinį tolimosios šalies delegacija apsilankė ir Kėdainių rajono įmonėse - „Linas Agro“ įmonių grupei priklausančius UAB „Linas Agro“ Grūdų centro KŪB Kėdainių elevatorių, UAB „Dotnuva Baltic“ sėklų fabriką bei Labūnavos ŽŪB.

Svarbi rinka

“Kinijos rinka pirmiausiai mums ir yra svarbi, nes esame maži. Lietuva nesuvartoja visų savo užaugintų grūdų. Mūsų ūkininkai kasmet užaugina apie 5 – 7 mln. tonų įvairių javų, tuo tarpu šalies viduje yra suvartojama vos 1,5 – 2 mln. tonų per metus. Suprantama, kažkiek jų lieka sėklai bei kitoms reikmėms, tačiau apie 4 mln. tonų esant normaliems metams tikrai galime kasmet eksportuoti. Kinija Lietuvai yra svarbi kaip ir bet kuri kita pasaulio rinka. Mes nuolat ieškome naujų rinkų, nes jos yra gana nepastovios – vienos atsidaro, kitos užsidaro. Tad kiekviena niša įdomi. O Kinijos rinka yra labai didelė – susiklosčius tinkamoms sąlygoms mes galime jiems pasiūlyti grūdų eksportui. Nors kinus kol kas labiausiai domina lietuviški kviečiai, tačiau ateityje, manau galime pasiūlyti ir miežių, ir ankštinių kultūrų. Šiais metais Kinija planuoja importuoti 4 mln. tonų grūdų ir apie 1 mln. žirnių. Jiems yra įdomus ir aktualus grūdų importas”, - teigia Lietuvos Grūdų perdirbėjų asociacijos vadovė Dalia Ruščiauskienė.

Lietuvos grūdų augintojams veriasi viena stambiausių pasaulio rinkų – KinijaLietuvos grūdų augintojams veriasi viena stambiausių pasaulio rinkų – Kinija

Lietuvoje, tame tarpe ir Kėdainiuose, lankėsi Kinijos Liaudies Respublikos Muitinės generalinės administracijos (GACC) atstovai siekdami įvertinti planuojamų importuoti lietuviškų kviečių kokybę ir fitosanitarinę kokybę.

Stebėjo procesus

Kinijos delegacija savo vizitą Kėdainiuose pradėjo nuo apsilankymo Labūnavos ŽŪB, kur apžiūrėjo žiemkenčių pasėlius ir bendrovės sandėlių ūkį. Toliau kelionę tęsė apsilankydami UAB „Linas Agro“ Grūdų centro KŪB Kėdainių elevatoriuje. Svečiams buvo svarbu pamatyti, kaip vykdoma į jų šalį pateksiančių grūdų fitosanitarinė kontrolė visuose jos ruošimo realizacijai etapuose.

“Visam verslui yra labai svarbu turėti kuo daugiau klientų. Galimybė rinktis, kam parduoti, visada suteikia privalumų. Todėl milžiniška Kinijos rinka AB „Linas Agro“ vienai didžiausių Lietuvos eksportuotojų, yra labai aktuali. Džiaugiamės, kad svečių iš Kinijos vizitas praėjo labai sklandžiai. Jie stebėjosi, pamatę tokios aukštos kokybės grūdų kontrolę, modernias laboratorijas bei kitus procesus: grūdų džiovinimo bei valymo, kenkėjų kontrolės procesai, kurie pas mus yra itin griežtai kontroliuojami ir fiksuojami”, - sako „Linas Agro“ Grūdų centras KŪB direktorius Alvydas Ramanauskas.

Lietuvos grūdų augintojams veriasi viena stambiausių pasaulio rinkų – Kinija

Kinijos delegacija, apsilankiusi UAB „Linas Agro“ Grūdų centro KŪB Kėdainių elevatoriuje liko maloniai nustebinta įmonės moderniais kontrolės procesais.

Stambiausi gamintojai

Bendrovės “Dotnuva Baltic” sėklų fabrike apsilankę kinai susipažino, kaip Lietuvoje ruošiama sėklinė medžiaga. Būdami didžiausi ir vieni moderniausių sėklų gamintojų Lietuvoje, “Dotnuva Baltic” sertifikuotomis javų sėklomis aprūpina didelę dalį šalies ūkių.

“Kaip sėklų gamintojai mes interesų Kinijoje neturime. Tačiau mielai sutikome priimti svečius, kurie domėjosi, kaip ir kokios sėklos pasiekia mūsų šalies ūkininkus, kurių produkciją ir siekiama eksportuoti į šią šalį. Dedame daug pastangų, kad ūkiai turėtų galimybę įsigyti augalų veisles, geriausiai tinkančias vietinėms klimato sąlygoms, vykdome itin kruopščią veislių atranką, užtikriname aukščiausius kokybės standartus, atitinkančius jų dauginimo bei paruošimo procesus. Todėl džiaugiamės, kad žemdirbiams pajutus ženklią kokybiškos sėklos įtaką derliaus kokybei, sertifikuotų sėklų paklausa kasmet auga”, - tvirtina UAB “Dotnuva Baltic” Sėklininkystės skyriaus vadovas Sigitas Augas.

Lietuvos grūdų augintojams veriasi viena stambiausių pasaulio rinkų – Kinija

UAB “Dotnuva Baltic” sėklų fabrikas užtikrina, kad šalies bei kitų šalių žemdirbius pasiektų tik aukščiausios kokybės sertifikuotos javų bei žolių sėklos.

Lapkričio 5-13 d. trunkančio vizito metu Kinijos GACC atstovai lankosi ir kitose Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Telšių ir Klaipėdos apskričių įmonėse, kuriose susipažįsta su grūdų saugojimu, fitosanitarinių reikalavimų užtikrinimu bei grūdų krova Klaipėdos jūrų uoste. Taip pat vyksta susitikimai su valstybės institucijų ir socialinių partnerių, tiesiogiai susijusių su prekyba grūdais, atstovais. Sulaukus oficialių šio audito išvadų paaiškės, kaip greitai Kinijos rinka bus atverta lietuviškiems kviečiams.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką