Latvijoje planuojamas statyti naujas sėklų ruošimo fabrikas

15-12-2022

„Linas Agro Group“ priklausanti UAB „Dotnuva Baltic“, Lietuvoje užimanti didžiausią sertifikuotų sėklų rinkos dalį ir turinti vieną iš didžiausių sėklų ruošimo fabrikų Baltijos šalyse, toliau stiprins savo pozicijas. 2023 metais planuojama užregistruoti nauja įmonė UAB „Dotnuva Seeds“, kuri toliau fokusuosis į sėklų asortimento plėtrą, veislių atranką, kokybės užtikrinimą ir gamybos pajėgumų didinimą. Taip pat 2024 metais planuojama pradėti statyti naują sėklų ruošimo fabriką Latvijoje, Iecavoje.

Latvijoje planuojamas statyti naujas sėklų ruošimo fabrikas

Naujienomis dalinasi UAB „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Jonas Bakšys: „Pastaraisiais metais augant sėklų eksportui į Europą ir didėjant augimo potencialui Baltijos šalyse matome, kad dabartiniai fabriko pajėgumai tam nebėra pakankami. Naujasis sėklų fabrikas Latvijoje turės patenkinti Latvijos ir Estijos sertifikuotų sėklų poreikį. Planuojami gamybos pajėgumai – 20 tūkst. tonų sėklų per metus su galimybe pajėgumus padidinti iki 30 tūkst. tonų, sandėliavimo plotai – 3.000 m². Tikimės, kad sėklų ruošimo fabrikas darbą pradės 2025-2026 m., o projekto įgyvendinimui pasitelksime turimą patirtį įmonių grupės viduje – sėklų dauginimo, gamybos įrangos montavimo ir sėklų ruošimo procesų“.

UAB „Dotnuva Baltic“ sėklų paruošimo fabrike Dotnuvoje 2021-2022 finansiniais metais buvo paruošta 24,8 tūkst. tonų sėklų, arba 6 proc. daugiau nei pernai. Tai sudarė 32 proc. Lietuvoje sertifikuotų sėklų kiekio. Pagrindinė sertifikuotų sėklų rinka išlieka Lietuva, Latvija ir Estija, tačiau per 2021-2022 m. net 2,5 karto išaugo „Dotnuva Seeds“ eksporto apimtys. Dalis paruošiamos sėklinės medžiagos – javų ir žolių sėklos – iškeliavo į Vokietiją, Italiją, Olandiją, Prancūziją ir kitas šalis.

Sertifikuojamų sėklų kiekiai Vakarų Europos šalyse siekia apie 50 proc. apsėjamo ploto, o Baltijos šalyse 15–20 proc. Pirmaujančiose žemės ūkio šalyse šis skaičius siekia net iki 90 proc. Tikimasi, kad artimiausiais metais Baltijos šalyse bus priartėta bent jau prie Europos Sąjungos vidurkio. Tad augant sertifikuotų sėklų paklausai Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje, reikia ir daugiau kokybiškų sėklų“, – teigia „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Jonas Bakšys.

„Dotnuva Baltic“ 2018–2020 metais plėtė sėklų ruošimo pajėgumus ir optimizavo logistiką, 2021 m. investavo į pažangų 3.500 m² sandėlį, kuris 89 proc. padidino sandėliavimo plotus Dotnuvoje.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką