KVERNELAND technikos naujovės spindėjo Čekijos laukuose.

31-08-2015

Polikarpas RAGOŽIS, „ŪP“ korespondentas

Rugpjūčio 19–20 dienomis „Kverneland Group“ kompanija Kutnos Horos rajone, 90 km nuo Prahos, surengė technikos naujovių, kurios bus eksponuojamos tarptautinėje parodoje „Agritechnica 2015“ Hanoveryje, pristatymą žurnalistams. Renginyje dalyvavo 24 Europos šalių spaudos atstovai, rašantys žemės ūkio temomis. Oficiali ir vienintelė „Kverneland Group“ atstovė visose trijose Baltijos šalyse – UAB „Dotnuvos projektai“ į šį renginį pakvietė po vieną žurnalistą iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Renginio metu buvo pademonstruota 40 naujų ir patobulintų žemės dirbimo, sėjos, pasėlių priežiūrosbei žolinių pašarų ruošimo mašinų. Pademonstruota technika dar kartą įrodė, kad „Kverneland Group“ – pasaulinio lygio kompanija, gaminanti aukštos kokybės žemės ūkio techniką, nuolat siekianti ją tobulinti, kad ūkininkavimas būtų dar našesnis, lengvesnis ir sumanesnis.

Įdomus ir reikšmingas renginys
Naujovės pademonstruotos labai profesionaliai ir sklandžiai. Pirmąją renginio dieną vyko spaudos konferencija. Joje prisistatė naujasis „Kverneland Group“ prezidentas Dai Vatanabe, į šias pareigas paskirtas 2014 m. gruodį. 2012 metais korporacija „Kubota“ įsigijo ir perėmė „Kverneland Group“ valdymą, taip dar labiau sustiprindama lyderiaujančias pozicijas pasaulio rinkoje. Dabar ši jungtinė korporacija turi savo prekybos centrus 17 šalių, o gaminius eksportuoja į 60 šalių. „Kverneland Group“ viceprezidentas Arild Gjerde trumpai supažindino žurnalistus su „Kverneland Group“ istorija, papasakojo apie devynias žemės ūkio mašinų gamyklas Norvegijoje, Danijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose, Italijoje ir Rusijoje. Viceprezidento pateiktais duomenimis, „Kubota“ korporacijos (visų įmonių) pajamos 2015 m. kovo 31 d. buvo 11,3 bilijonų eurų. Kitą dieną renginys persikėlė į Kutnos Horos rajoną, kur viename ūkyje ir vyko „Kverneland Group“ naujų modelių ir patobulintų žemės ūkio mašinų pristatymas. Vieta parinkta ideali – lygut lygutėlė. Kai vadybininkai trumpai papasakojo apie visą techniką, žurnalistai, suskirstyti į tris grupes, buvo pakviesti iš arčiau susipažinti su šių mašinų darbu. Vienai grupei demonstruotas arimas, kitai – pašarų gamybos technikos darbas, trečiai – pasėlių priežiūros mašinos. Paskui grupės keitėsi. Visas žurnalistams pademonstruotas mašinas „Kverneland Group“ pristatys tarptautinėje parodoje „Agritechnica 2015“ Hanoveryje.

Plūgai populiarumo viršūnėje

KVERNELAND technikos naujovės spindėjo Čekijos laukuose.
Turbūt nėra ūkininko, kuris nežinotų apie išgarsėjusius „Kverneland“ tradicinius ir vartomuosius plūgus. Jie plačiai paplitę po visus žemynus. Pasaulio arimo varžybose daugiausia ariama būtent „Kverneland“ plūgais. Jų populiarumą lemia nuolatinės inovacijos. Štai ir šiemet puikiai žinomų plūgų seriją papildė naujos kartos išmanieji plūgai Kv 2500, kurie valdomi pasitelkus ISOBUS sistemą. Neišlipant iš traktoriaus kabinos galima keisti užpakalinio rato padėtį, plūgo vertikalų pasvirimą, korpusų užgriebio pločius, arimo volo PACKOMAT padėtį, plūgo padėtį iš darbinės į transportavimo ir atvirkščiai. Pasitelkus GPS sistemą plūgo užgriebio plotis gali kisti savaime, t. y. plūgas darbo metu po truputį pats keis užgriebio plotį, nelygu reljefas. Operatoriui tereikės apsisukti galulaukėje, o likusį darbą už jį atliks pats plūgas.  Naujosios Kv 2500 serijos plūgai gaminami nuo 4 iki 6 korpusų. Tokie plūgai skirti traktoriams iki 250 AG.

Nauji ražienų skutikliai

KVERNELAND technikos naujovės spindėjo Čekijos laukuose.
Vakarų europiečiai seniai praktikuoja neariamąją žemdirbystę. Dauguma žemės ūkio mašinų gamintojų pastaruoju metu skiria šiai technologijai didelį dėmesį. Dabar jau stambieji žemės ūkio mašinų gamintojai gamina skutiklius, kultivatorius, giluminius purentuvus, skirtus neariamajai žemdirbystei. „Kverneland Group“ žurnalistams Čekijoje pristatė naująjį neariamosios žemdirbystės prikabinamą diskinį skutiklį „Qualidisc Farmer T“. Šis agregatas skirtas našiam darbui iki 12 cm gyliu, gaminamas nuo 4 iki 6 m darbinio pločio. Skutiklis išsiskiria kietesniais kūgio formos diskais, kurie turi individualią guminių amortizatorių apsaugą. Diskai montuojami ant uždaro tipo stebulės, galinčios atlaikyti dideles ašines ir radialines apkrovas. Būdamas lengvesnis šis skutiklis reikalauja ir mažesnės traukimo galios. Mažesnė galia – mažesnės kuro sąnaudos.

Žurnalistų dėmesiui – trys naujos sėjamosios


Tai „u-drill“ 3 m ir 4 m bei „u-drill plius“ 6 m darbinio pločio. „U-drill plus“ – kombinuota sėjamoji, skirta javams sėti kartu su trąšomis, o 3 m ir 4 m darbinio pločio sėjamosios trąšų įterpimo sistemos neturi. Visos trys sėjamosios valdomos ISOBUS sistema iš traktoriaus kabinos. Tai palengvina operatoriaus darbą ir padeda išvengti klaidų. Skiriamasis šių sėjamųjų bruožas – elektroninė sėklų ir trąšų dozavimo sistema, kuri nuo kito sezono bus montuojama visose „Kverneland“ pneumatinėse sėjamosiose. Būtent ši dozavimo sistema leidžia pasiekti iki 18 km/val. sėjos greitį nepriklausomai nuo sėjimo normos. Kadangi sėjamosios turi ISOBUS sistemą, operatoriui tereikia suvesti duomenis į valdymo pultą ir pradėti sėti. Sėjamojoje sumontuoti davikliai padeda nustatyti darbinių dalių padėtį. Priekyje ir gale montuojami didelio skersmens atraminiai ratai padidina paviršiaus kopijavimą ir kartu sumažina traukimui reikalingą galią.

Vertingiausias žolinis pašaras – šienainis

KVERNELAND technikos naujovės spindėjo Čekijos laukuose.
Šienainio gamybos technologija jau plačiai naudojama ir Lietuvos ūkiuose. O šio pašaro ruošimo mašinas gamina „Kverneland Group“ savo presų centre, įsikūrusiame Ravenoje (Italija). Viena jų – naujasis „Kverneland FastBale“. Tai itin pažangus nepertraukiamai veikiančios pastovios kameros preso ir ritinių vyniotuvo derinys, kuriame sumaniai integruota pirminė ir pagrindinė kameros bei vyniotuvas. Siekiant supaprastinti ritinio perdavimą, inžinierių komanda nusprendė tvirtinti vyniotuvo rėmą prie lygiagrečios jungties. Pritaikius šį sprendimą vyniotuvą pavyko nuleisti tiek, kad į jį patektų užbaigtas ritinys iš pagrindinės kameros ir nebereikėtų naudoti sudėtingų perkėlimo sistemų. Tuo metu vyniotuvas yra pakeliamas, kad dvigubos teleskopinės rankenos įvyniotų ritinį. Priešingai nei įprasti vyniojimo mechanizmai, „FastBale“ dvigubos teleskopinės rankenos atrodo moderniai ir sukasi vertikaliai. Baigus vyniotuvas nuleidžiamas, o užpakalinis vyniotuvo rėmas pakeliamas, kad įvyniotas ritinys atsargiai išriedėtų ant žemės.

Pasėlių priežiūra –svarbi augalininkystės darbų grandis

KVERNELAND technikos naujovės spindėjo Čekijos laukuose.
Pakabinamų purkštuvų seriją papildė naujas purkštuvas „iXter A“, kurio bako talpa – 800, 1000, 1200 litrų. Jis sukonstruotas taip, kad svorio centras būtų kuo arčiau traktoriaus, todėl juo dirbti užtenka ir mažesnės galios traktoriaus. Naudojant aukštos kokybės „Domex“ plieną bei aliuminio sijas purkštuvas tapo lengvesnis ir universalesnis. Tai yra gerai žinomo Europoje „iXter B“ naujoji versija. Gamyklai nestinga idėjų ir tobulinant trąšų barstomąsias. „Kverneland“ bene pirmoji rinkoje pradėjo siūlyti GPS valdomas mašinas, ISO technologiją ir toliau kuria vis naujesnius modelius. Žurnalistai domėjosi ir vidutinio dydžio ūkiams skirtomis išmaniosiomis CL GEO trąšų barstomosiomis. Šis modelis turi visas gerai žinomo TL GEO modelio galimybes, valdomas visiškai automatiškai, į jį galima įkelti laukų žemėlapius, dirbti su kintama trąšų norma. Visų žurnalistų dėmesį patraukė pristatoma dar viena „Kverneland“ naujiena – savaeigis purkštuvas „iXdrive“. Jį sukūrę „Kverneland“ inžinieriai džiaugiasi galėdami ūkininkams pasiūlyti visą gamą pasėlių priežiūros mašinų. Tai reikšmingas žingsnis „Kverneland“ „Nieuw Vennep“ gamyklai, esančiai Nyderlanduose, nes stambių ūkių ateitis ir yra savaeigiai purkštuvai.

KVERNELAND technikos naujovės spindėjo Čekijos laukuose.

„Kverneland Group“ vadovai su „Dotnuvos projektų“ atstovais. Pirmoje eilėje: žurnalistas iš Estijos Henrikas Klammer, „Dotnuvos projektų“ Rinkodaros skyriaus vadovė Daiva Kizerskienė, stovi: „Kverneland Group“ vadovas Baltijos ir Skandinavijos šalims Sigmund Olsen, „Kverneland Group“ prezidentas Dai Vatanabe, vadybininkė Aušra Puidokienė, žurnalistė iš Latvijos Ilzė Varpina ir „Kverneland Group“ viceprezidentas Arild Gjerde.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką