Kverneland: kaip su mažiau pasiekti daugiau

27-07-2022

Žemės dirbimo ir sėjos technika

Tvarumas žemės ūkyje tampa vis didesniu iššūkiu, ir tai gali išspręsti tik novatoriškas mąstymas. Tarptautinis gamintojas Kverneland tobulina techniką taip, kad su mažesnėmis investicijomis būtų išgaunamas toks pats ar net didesnis derlius.

Kverneland: kaip su mažiau pasiekti daugiau

PUDAMA su sėjamąja Kverneland Optima TFprofi SX

Tiksliojo išsėjimo sistema PUDAMA buvo sukurta bendradarbiaujant su Kelno taikomųjų mokslų universitetu. Sistema leidžia lokaliai panaudoti trąšas tiesiogiai sėjant kukurūzus į dirvą ten, kur to reikia. Tuo būdu augalų šaknys maitinamos maistinėmis medžiagomis daug palankiau nei tręšiant laukus įprasta trąšų barstomąja. Taip sumažinamas sunaudojamų trąšų kiekis ir nitratų ir fosfatų išplovimas. Mokslininkai įrodė, kad naudojant PUDAMA galima sutaupyti mažiausiai 25% startinių trąšų išlaikant tą patį derlingumo potencialą.

PUDAMA principas: reikiamas trąšų kiekis surenkamas ant noragėlio ir oro srautu paleidžiamas į dirvą. Sėklų ir trąšų įterpimas sinchronizuojamas jutiklio jungtimi tarp trąšų noragėlio ir išsėjimo disko. Sėjant 15 km/h greičiu per sekundę išsėjami iki 25 vnt. trąšų impulsai.

Naudojant tokias sėjamąsias, kaip Kverneland Optima TFprofi SX kartu su PUDAMA, ūkiai gali sumažinti trąšų, transportavimo ir darbo sąnaudas ir taip sutaupyti pinigų. Pavyzdžiui ūkis sėjantis 300 ha kukurūzų per metus ir sunaudojantis 150 kg/ha DAP 18-46 trąšų, skaičiuojama kad per sezoną gali sutaupyti 37,5 kg/ha  kas reikštų 7,875€ per metus (remiantis DAP kaina 700€/t spalis 2021). Trąšų taupymas apsaugo aplinką, nes gamybos išteklių naudojimą, įskaitant energiją, naudojamą trąšų gamybai, tuo pačiu sumažina ūkio gamybos sąnaudas.

PUDAMA buvo pripažinta kaip inovacija ir 2021 m. buvo pagerbta NRW efektyvumo apdovanojimu už išteklius tausojančių produktų kūrimą, aplinkai nekenksmingą gamybą ir sumažintą poveikį aplinkai per produkto gyvavimo laiką, taip pat visapusį perdirbamumą.

Nauji prikabinami noraginių skutikų Enduro modeliai

Nauji prikabinami modeliai Kverneland Enduro T ir Enduro Pro T atitinka vidutinių ūkių poreikius. Lengvai priderinamas ir nereikalaujantis didelės traukimo galios, 3 sekcijų Enduro/Enduro Pro T atlieka dirvos purenimą, išlyginimą ir sutankinimą vienu pravažiavimu. Atstumas tarp kojų 280 mm (žiūrint per visą skutiko plotį), tarp kojų eilių 750 mm ir prošvaisa 870 mm užtikrina puikų maišymą ir dirbimą be jokio užsikimšimo. Maksimalus darbinis gylis 35 cm galimas su Enduro Pro modeliais, 30 cm - su Enduro. Enduro T ir Enduro Pro T tinka naujieji „Actipress Single“ ir „Actipress Twin“ (dvigubi ir viengubi U-profilio) volai.

Tinkamas dirvožemio sutankinimas yra labai svarbus tolesniuose darbuose. Tai pagreitina šiaudų irimą, sumažina šliužų žalą nes sumažinamas plotas, kuriame jie galėtų pasislėpti taip pat išsaugoma drėgmė, paliekamas gerai išlygintas ir atsparumą oro sąlygoms turintis dirvožemis. Kad volas veiktų geriausiai, jis turi atitikti įvairias sąlygas ir poreikiuw. Siekiant dar labiau išplėsti platų volų pasirinkimą, Enduro T ir Enduro Pro T galima derinti su naujais Actipress Single, Actipress Twin ir Double Cage Rollers. Už volo taip pat galima sumontuoti akėčių eilę, kuri ypač aktuali ekologiniuose ūkiuose, tam kad pravažiavus piktžolės būtų iškeliamos į paviršių.

Vienas iš skutiko išskirtinumų yra įkalamų kaltų sistema „Knock-on“, kuri leidžia prisitaikyti prie skirtingo darbinio gylio ir poreikių. Akmenuotomis sąlygomis ir norint pasiekti didelį darbinį gylį, Triflex 700 su patikrinta Kverneland lingių ir tuščiavidurių noragų technologija suteikia papildomo tvirtumo, esant dideliam spaudimui žemiausiame taške ir 700 kg atleidimo jėgą esant 27 cm atleidimo aukščiui. Kojos forma sumažina traukimo jėgas ir užtikrina puikų maišymą ir įsigilinimą į daugumą sutankintų dirvožemių.

Kverneland: kaip su mažiau pasiekti daugiau

Kverneland f-drill – priekinis bunkeris dar didesniam darbo lankstumui

Bunkeris derinamas darbui su skirtingais padargais, įvairiems darbiniams pločiams, plačiam smulkių ir stambesnių sėklų ir trąšų įterpimui. Galima sėti ir tręšti vienu važiavimu, taip pat kombinuoti vienos ar kelių sėklų bei trąšų sėją. Pavasarį Kverneland f-priekinis bunkeris gali būti naudojama kaip trąšų bunkeris su kukurūzų sėjamąja Optima F, arba juostiniu žemės dirbimo kultivatoriumi Kultistrip, padrikam sėklų sėjimui su šiaudų akėčiomis arba kaip papildoma sėkladėžė prie kitos sėjamosios. Modulinė Kverneland f-drill konstrukcija užtikrina tolygų svorio paskirstymą ir traktoriaus pusiausvyrą su maksimalia galia. Tai pagerina saugumą ir manevringumą. Priekiniai bunkeriai yra dviejų dydžių ir dviejų versijų. Kompaktiškas f-drill yra 1600 litrų talpos ir f-drill maxi - iki 2200 litrų talpos.

Priekiniai bunkeriai yra dviejų dydžių ir dviejų versijų. Kompaktiško f-drill talpa yra 1600 litrų, o f-drill maxi - iki 2200 litrų. Standartinėje versijoje yra vienas elektrinis su keičiamomis ritėmis ELDOS dozatorius. Didesnes išbėrimo normas esant didesniam greičiui galima pasiekti naudojant „duo“ versiją, nes du ELDOS įrenginiai kartus paskirsto iki 400 kg/ha vienos rūšies trąšų ar sėklų. Lengva ir patikima, didelius kiekius užtikrina Venturi sistema ir nereikalaujanti  slėginės sistemos.

Naujos kartos Kverneland pakabinami apverčiamieji plūgai

Transportavimo sprendimas (TTS), kai traktoriaus ir plūgo sujungimo taškas yra viduryje (apvertimo galva), maksimaliai padidina vairuotojo ir bet kurio aplinkinio asmens saugumą. Kitas privalumas yra greitas ir lengvas nustatymas. Plūgo nustatymas užtrunka tik 1 minutę nuo transportavimo iki arimo ir atvirkščiai.

Didesnis arimo našumas pasiekiamas bet kokiomis sąlygomis, nes naudojamos naujo tipo Aero profilio kojos ir 80 cm arimo prošvaisa. Tai pagerina dirvos pralaidumą esant dideliam likučių kiekiui. Išvengiant užsikimšimo didėja produktyvumas ir arimo našumas. Našų darbą taip pat užtikrina išmanioji lingių lapų sistema ir unikaliai, pagal poreikį reguliuojami priešplūgiai, unikalus atminties cilindras.

Didelio našumo sekliam arimui – Ecomat On-land

Ypatinga Ecomat konstrukcija (trumpa, aukšta ir cilindro formos) leidžia efektyviai pasukti dirvoje 180° kampu. Plieniniai arba plastikiniai Ecomat korpusai gali būti naudojami įvairiose dirvožemio struktūrose, likučiuose ir priderinami prie pageidaujamo darbinio gylio nuo 6-18 cm. Transportavimo sprendimas „Kverneland Trailer Transport Solution“ (TTS) leidžia saugiai transportuoti plačius plūgus (10 korpusų ir pan.) ir, jei reikia, pravažiuoti, pavyzdžiui, po tiltais. Sekliai ariant su Ecomat On-land sunaudojamas mažesnis kuro kiekis, nes reikalinga ne tokia didelė traukos jėga. Be to, sekliai ariant su Ecomat On-land veiksmingai piktžolių, šliužų ir kenkėjų kontrolei nebus reikalingos papildomos išlaidos cheminėms medžiagoms.

Kverneland: kaip su mažiau pasiekti daugiau

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką