22-05-2019

Pašarų ruošimo sezonas jau ant slenksčio, tad visi, kuriems aktualu suspėti dar šį sezoną atsinaujinti ar pasipildyti savo šienavimo technikos parką, šiuo metu kaip tik ieško informacijos ir atsakymų, kurią šienavimo techniką rinktis ir kodėl. Kad suspėtume pakonsultuoti visus, kurie šiuo metu kreipiasi, parengėme trumpą atmintinę dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį rinkdamiesi turbūt svarbiausią pašarų ruošimo mašiną – šienapjovę.

1. Šienapjovės dydis ir tipas – pagal ūkio dydį

Įsivertinkite, kiek hektarų žolės teks apdoroti šiais metais, nes tai lems pirmą svarbų sprendimą – šienapjovės dydį ir tipą. Mažiems ir vidutiniams ūkiams labiausiai pasiteisinantis sprendimas – pakabinamos arba prikabinamos nedidelio pločio šienapjovės. Pagrindinis tokių šienapjovių privalumas – manevringumas, pritaikomumas nedidelės galios traktoriams – taip dirbsite itin ekonomiškai.

Jei tenka šienauti keliasdešimt ar net kelis šimtus hektarų, geriausias variantas – platus šienapjovių junginys, susidedantis iš priekinės ir galinės šienapjovių. Toks šienavimo mechanizmas užtikrins greitą žolės pjovimą, didelį pjovimo plotį ir maksimalų našumą.

2. Gamintojas šiuo atveju svarbus

Šienavimo sezonas yra itin intensyvus, o technika naudojama metai po metų, todėl šiuo atveju nereikėtų ignoruoti gamintojo vardo – tik gerai žinomi ir ne vienerius metus technologijas tobulinę gamintojai nenuvils kokybe ir ilgaamžiškumu. Rinkdamiesi gamintoją taip pat įvertinkite, kiek dėmesio skiria atskiroms techninėms detalėms, pavyzdžiui, ar esminės mašinos dalys turi atskirą serijinį numerį, reiškiantį dalies individualų testavimą ir kokybę.

3. Turimo traktoriaus galimybės

Tiksliai žinokite, prie kurio traktoriaus kabinsite šienapjovę ir kuo jį pakeisite, jei pačiame darbų įkarštyje jam kažkas nutiks. Traktoriaus galingumą būtinai nurodykite technikos pardavėjui, kad jis galėtų pritaikyti jam tinkamą padargą. Atminkite, kad šiuo metu rinkoje jau yra šienapjovių, kurioms gali nupjauti didelius plotus greitai net su mažu traktoriumi, tad pasidomėkite naujausiomis gamintojų siūlomomis technologijomis.

4. Kuo daugiau informacijos šaltinių

Rinkdamiesi šienapjovę pasitikrinkite ne tik gamintojo pateiktą specifikaciją internete, tačiau ir kitų ūkininkų atsiliepimus – tai padės atsirinkti geriausiai poreikius atitinkantį produktą. Taip pat pasikonsultuokite ne su vieno gamintojo atstovais – išsakę savo poreikius ir lūkesčius, uždavę konkrečius klausimus gausite profesionalią konsultaciją. Pamatykite, kaip šienapjovė dirba laukuose, apsilankykite lauko dienose ar pas ūkininką, dirbantį tokia technika panašaus galingumo traktoriumi. Konsultuotis su oficialiais gamintojo atstovais nevenkite net jei ketinate pirkti jų atstovaujamo gamintojo naudotą techniką – specialistas tikrai patars, į ką atkreipti dėmesį vertinant šienapjovės būklę.

5. Garantija ir aptarnavimas

Palyginkite gamintojo suteikiamos garantijos trukmę – tai rodo gamintojo pasitikėjimą savo produktu. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, kaip operatyviai galėsite gauti atsarginių dalių savo šienapjovei, nes šienapjūtės laikas labai intensyvus, o prastovos gali lemti prastą pašaro kokybę, tad prieš rinkdamiesi techniką įsitikinkite, kad gamintojo atstovai Lietuvoje yra patikimi ir operatyvūs – taip galėsite ramiai pasitikti šienapjūtės sezoną.

O jei turite daugiau klausimų, į juos mielai atsakys ir dėl tinkamiausio sprendimo jūsų ūkiui pakonsultuos šienavimo technikos ekspertas Romualdas Mankevičius (tel. 8 698 75379)

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką