„Ką pasėsi... 2015“ medalininkė – sėjamoji „u-drill 6000“

26-03-2015

Kuo ypatinga parodos „Ką pasėsi... 2015“ medalininkė – sėjamoji „u-drill 6000“? Paslaptis slypi modulinėje konstrukcijoje ir tobulai suplanuotuose darbo etapuose.
Didinant sėjos darbų našumą yra aktualios tokios mašinos, kurios vienu važiavimu atlieka keletą operacijų: purena dirvą, išlygina paviršių, sėja, voluoja, o atskirais atvejais kartu gali įterpti ir mineralines trąšas. Tokia ir yra Vokietijos firmos „Kverneland“ gamykloje „ Accord“ gaminama sėjamoji „u-drill 6000“. Ji puikiai tinka ūkininkams, kurie kasmet apdirba nuo 200–500 hektarų plotus. „Kverneland“ siūlo iki 6 m darbinio pločio„u-drill“ sėjamąsias.

Sėjamojoje „u-drill“ suderintas didelis našumas ir operatoriaus patogumas, kad būtų pasiekta gerų nuoseklaus darbo rezultatų net ir dirbant dideliu greičiu. „Ši dar nauja Lietuvoje sėjamoji pasižymi puikiomis technologinėmis savybėmis, patogiu dizainu. Esame tikri, kad sėjamoji „u-drill 6000“ bus puiki pagalbininkė ūkininkams, vertinantiems kokybišką, efektyvų ir patogų darbą“, – sakė bendrovės „Dotnuvos projektai“ generalinis direktorius Edgaras Plauška.

Sėjamosios konstrukcijoje pritaikyta daug naujovių ir originalių sprendinių: sėjimo aparatai su keičiamomis ritėmis bei elektrine pavara; dirvos dirbimo gylio ir sėjos gylio valdymas iš kabinos darbo metu; naujo tipo sėjos noragėliai su prispaudimo ratukais; sėjamosios hidrosistema su elektriniu valdymu ir kiti. Lankstus įrangos pasirinkimas, keičiamos dalys ir lengva, bet patvari konstrukcija suteikia galimybę dirbti su „u-drill“ įvairiame dirvožemyje. Siekiant tobulų rezultatų dirbant bet kokiame dirvožemyje, „Kverneland“ rekomenduoja naudoti „u-drill“ su priekiniais atraminiais ratais.

Sėjamosios konstrukcijos dėka, ji vienu metu nepriekaištingai paruošia dirvą sėjai, išlygina ją, pasėja sėklas ir jas prispaudžia. Tai leidžia taupyti laiką, o tikslus sėklų paskirstymas ir vienodas įterpimo gylis užtikrina tolygų dygimą. Čia savo darbą atlieką „Kverneland“ komponentai, pavyzdžiui, „Qualidisc“ siaurų diskų sekcija, kuri paruošia puikų ir tolygų sėklos guolį per visą darbinį plotį. Sėjimo noragėliai – tai tarsi mašinos širdis. Itin siauri diskai puikiai įsiskverbia į dirvožemį, todėl visą spaudimo jėgą (prilyginamą 100 kg) galima naudoti spaudimui su prispaudimo ratais, o tai leidžia taupyti degalus.

Visos šios sudėtingos technologijos valdomos labai paprastai - visus svarbius nustatymus galima pakeisti pagrindinėje darbo vietoje mygtuko paspaudimu. Noragėlio gylis patogiai reguliuojamas iš kabinos, kalibravimas pradedamas paspaudus matavimo prietaiso mygtuką, o automatinė lauko krašto valdymo sistema naudoja tik vieną hidraulinį vožtuvą.

Sėjamoji „u-drill“ pilnai suderinama su ISOBUS, todėl vairuotojas gali bet kada sužinoti darbo parametrus vos žvilgtelėjęs į ekraną. Dar vienas privalumas – didelė, net 4 350 litrų talpos sėkladėžė ir du lengvai pasiekiami dozavimo prietaisai. Papildomai pasirinkus „GEOcontrol“ funkciją galima reguliuoti darbinius parametrus ir darbinį plotį. Ūkininkas gali sutelkti visą dėmesį į važiavimą lauke.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką