Dovana universitetui – modernus traktorius

25-03-2015

Vaida Samuolytė, „PR Service/Edelman Affiliate“

2015 m. kovo 26–28 d. Aleksandro Stulginskio universitete vyks Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2015“. Tai  dvidešimtoji pavasarinė ir iš viso keturiasdešimtoji paroda rengiama Universitete. Apklausų duomenimis žemės ūkio paroda „Ką pasėsi....“ jau daug metų yra didžiausia Lietuvoje rengiama paroda.

Gausiausia parodoje bus žemės ūkio technikos ekspozicija.  Jos reikmėms parengto 29 600 kv. m. asfaltuotos dangos ploto neužteko, tad dalis technikos ekspozicijų įsikurs ant vejos.  Žemės ūkio technikos ekspozicija kartu su praėjimais užims 31 800 kv. m. plotą.

Jubiliejinėje parodoje ypatingas dėmesys skiriamas technikai ir kitokia forma: švęsdamas 20-metį parodos organizatorius - Aleksandro Stulginskio universitetas – sulauks ypatingos dovanos:  bendrovė „Dotnuvos projektai“ Universiteto studentų mokymuisi ir efektyviam praktiniam tobulėjimui įteiks modernų traktorių.

Bendrovę „Dotnuvos projektai“ ir Aleksandro Stulginskio universitetą sieja ilgus metus trunkantis bendradarbiavimas, o nuo 2004 m. bendrovei suteiktas Universiteto mecenato vardas. Naujausias šios mokslo ir verslo įstaigų draugystės įrodymas – Universitetui dovanojamas traktorius „CASE IH Farmall U Pro 115“.

„Mums, šio Universiteto mecenatams, rūpi, kokiomis sąlygomis ruošiami naujos kartos žemės ūkio specialistai, kurių taip trūksta šalies žemės ūkiui. Šiuolaikinis universitetas neįsivaizduojamas be modernių priemonių praktiniams studentų įgūdžiams tobulinti. Vertiname Universiteto pastangas tapti pirmaujančia studijų ir mokslo įstaiga bei džiaugiamės mūsų bendrovėje dirbančiais šio Universiteto auklėtiniais. Tikimės, kad mūsų dovana padės šiai aukštajai mokyklai siekti savo užsibrėžtų tikslų“, – pasakojo bendrovės „Dotnuvos projektai“ generalinis direktorius Edgaras Plauška.

Bendrovė „Dotnuvos projektai“ remia Universiteto leidinių leidybą, renginių, mokslinių konferencijų organizavimą, padeda stiprinti materialinę šios mokslo įstaigos bazę.  2004 metais bendrovė padėjo įrengti šiuolaikišką  auditoriją,  2013 metais ženkli parama buvo skirta mokslinių tyrimų, studijų ir bendrai infrastruktūrai gerinti, naujausios technikos ir technologijų demonstravimui skirtai aikštei įrengti.

„Džiaugiamės ir didžiuojamės ypatingai šiltais, rezultatyviais ir abipusiai naudingais ryšiais su šalies agroverslo lyderiais. Jau 13 didžiausių šalies verslo įmonių  yra ASU mecenatai. Bendrovės „Dotnuvos projektai“ dovana Universiteto studentų praktiniams rengimui – puikus verslo, mokslo ir studijų vienovės pavyzdys “, – sakė Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius Antanas Maziliauskas.

Ne atsitiktinai dovana Universitetui įteikiama 20-tosios tarptautinės žemės parodos „Ką pasėsi... 2015“ dienomis. Šio renginio organizatorius yra Aleksandro Stulginskio universiteto Žemės ūkio mokslo ir technologijų parkas. Lietuvoje didžiausia paroda pripažįstamame tradiciniame renginyje „Ką pasėsi...“ nuo pirmųjų metų  dalyvaujanti bendrovė „Dotnuvos projektai“ čia pristato savo prekiaujamą techniką, įrangą, sėklas bei teikiamas paslaugas.

Parodos organizatorių pastangomis šis renginys yra tapęs puikiu mokslo ir verslo partnerystės pavyzdžiu. Parodoje „Ką pasėsi... 2015“ dalyvauja daugiau kaip 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų iš 18 pasaulio šalių.

Aleksandro Stulginskio universitetui dovanojamas traktorius „CASE IH Farmall U Pro 115“ yra praėjusių metų parodos „Ką pasėsi... 2014“ medalį pelnęs eksponatas.  Traktoriaus vardinė galia siekia nuo 99 iki 114 AG, o kabinoje suderintas amerikietiškas CASE IH dizainas ir austriška kokybė.

Šios mokslo įstaigai skirtos dovanos rinkos vertė –  55 tūkst. eurų. Galingu traktoriumi mokymosi tikslais naudosis universiteto Žemės ūkio inžinerijos fakulteto bendruomenė.

 

Apie Aleksandro Stulginskio universitetą:

Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU) yra vienintelis specializuotas valstybinis universitetas Lietuvoje, rengiantis aukštos kvalifikacijos žemės, miškų ir vandens ūkio specialistus, kurie skleisdami biologines, inžinerines ir socialines technologijas, žemės, miško ir vandens išteklių darnaus naudojimo bei plėtros pažangiausias žinias ir patirtį yra pripažįstami visame pasaulyje.

Esminiai mūsų veiklos tikslai yra susiję su gamtos ištekliais. Mūsų globalūs siekiai -– būti pasaulio išteklių ekspertais ir nepriklausomai nuo   taikomų gamybos technologijų juos tausoti.

Mūsų moto: Valia keisti. Galia kurti apibūdina ryžtą tobulėti ir keistis kiekvieną dieną. Universitetomisijoje įvardijome savo pagrindinį tikslą – kurti ir skleisti mokslo žinias, nuoširdžiai siekti, kad kiekvienas Lietuvos ir Pasaulio žmogus turėtų saugų ir sveiką maistą bei pilnavertę gyvenamąją aplinką. Universitetas vizijoje- atviras iššūkiams ir pokyčiams, taikantis geriausią pasaulio universitetų patirtį, plėtojantis tarptautiškumą, tarnaujantis savo kraštui, siekiantis nuolatinio studentų ir dėstytojų tobulėjimo bei institucijos lyderystės tarp savo srities universitetų.

Šiandien galime drąsiai tvirtinti, kad mūsų naujoji vizija tampa realybe. Jau treti metai ASUpritraukia studijuoti vis daugiau ir gabesnių moksleivių. Mokslinių tyrimų projektų apimtys per tris metus išaugo dvigubai. Vis daugiau studentų atlieka tyrimus moderniose laboratorijose, studijuoja jaukiose ir šiuolaikiškai įrengtose auditorijose, moksliniai rezultatai gerai vertinami ne tik Lietuvoje, bet ir Pasaulyje.

 

Apie „Dotnuvos projektus“:

Viena sparčiausiai Baltijos šalyse augančių žemės ūkio aptarnavimo įmonių prekiauja žemės ūkio technika, importuojama iš garsiausių Vakarų Europos gamintojų – „Case IH", „Kverneland Group", „Schaffer“ „Einböck", „Quicke", „Agrifac“, „Caruelle“, „Junkkari“ ir kt. Bendrovė užsiima atsarginių dalių prekyba, teikia žemės ūkio technikos serviso paslaugas.

Kita svarbi įmonės veikla yra sėklų dauginimas, ruošimas ir pardavimas. Rinkai įmonė siūlo Lietuvos Agrarinių ir miškų mokslų centro ir užsienio kompanijų javų, rapsų, cukrinių bei pašarinių runkelių, pašarinių ir vejų žolių, ankštinių augalų ir kitas sėklas. Sėklos platinamos Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje ir Baltarusijoje.

Bendrovė taip pat stato „Cimbria", „Symaga“, BIN, „Morillon“, „JKF Industri“ ir „Andritz Feed and Biofuel“ grūdų elevatorius, montuoja sandėliavimo įrangą.

Bendrovėje „Dotnuvos projektai“ Lietuvoje dirba virš 200 darbuotojų, jos apyvarta praėjusiais finansiniais metais siekė 206 mln. litų. Vidutiniškai įmonė per metus parduoda apie 15 tūkst. tonų sėklų, 1000 žemės ūkio padargų, pastato ar rekonstruoja 26-28 įvairaus dydžio grūdų saugyklų.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką