Dotnuvoje į naujai statomo sėklų sandėlio pamatus įkasta kapsulė

05-05-2021

Šiandien į bendrovės „Dotnuva Baltic“ naujai statomo sėklų sandėlio pamatus įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms. Įvykiui reikšmingumo suteikė ir ceremonijoje dalyvavęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, savo apsilankymu pagerbdamas šiemet veiklos 25-metį mininčią įmonę.

Dotnuvoje į naujai statomo sėklų sandėlio pamatus įkasta kapsulė

Ministrui K. Navickui trumpai pristatyta bendrovės „Dotnuva Baltic“ kieme stovinti moderni žemės ūkio technika, aprodytos sėklų ruošimo patalpos, jose esantys įrengimai ir mašinos. Prieš įkasant simbolinę kapsulę, ministras K. Navickas linkėjo įmonei ir toliau mūsų žemdirbiams tiekti naujausias žemės ūkio mašinas ir technologijas, taip pat sėkmingai ruošti kokybiškas sėklas Lietuvos žemės ūkiui.

Bendrovės „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Jonas Bakšys pripažino, kad tai reikšminga diena įmonės istorijoje, nes žymi augimą ir plėtrą. „Džiugu, kad kapsulė įkasama 25-tais įmonės veiklos metais. Jau 25 metus mus vienija bendra misija – žemės ūkis, technologijos, technika, sėklos, žemė. Ieškome ir toliau ieškosime geriausių sprendimų kiekvienam žemdirbiui“, – sakė J. Bakšys.

Jam pritarė ir AB „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas bei „Dotnuva Baltic“ akcininkas Darius Zubas, prisimindamas, kad tai istoriškai jau antra kapsulė, kurią jam tenka įkasti. „Pirmoji buvo įkasta 2003 m., statant pagrindinį sėklų fabriką. Būtent tais metais bendrovė „Linas Agro“ tapo šios įmonės partnere. Gražu, kad antros kapsulės įkasimas sutampa su įmonės 25-mečiu. Dėkoju kolektyvui, kurio dėka jau seniai esame sertifikuotų sėklų rinkos lyderiai“, – teigė D. Zubas.

Dotnuvoje į naujai statomo sėklų sandėlio pamatus įkasta kapsulė

Iš kairės: bendrovės „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Jonas Bakšys, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, AB „Linas Agro Group“ valdybos pirmininkas bei „Dotnuva Baltic“ akcininkas Darius Zubas ir Sėklininkystės skyriaus vadovas Sigitas Augas

Misija pristatyti kapsule siunčiamą žinutę ateities kartoms patikėta bendrovės Sėklininkystės skyriaus vadovui Sigitui Augui. Jis atkreipė dėmesį, kad į kapsulę dedamos trijų veislių kviečių, mat ši kultūra populiariausia mūsų šalyje, sėklos, kaip pradžios, dabarties ir ateities simboliai. Įmonės pradžios simbolis – veislė Zentos, padėjusi sukurti tvirtą pagrindą. Etana – šios dienos ir nueito 25 metų kelio, taip pat didelio žemės ūkio progreso, kuris buvo pasiektas per ketvirtį amžiaus, simbolis. Trečioji veislė – nauja, dar tiriama ir be pavadinimo. „Tai viena iš 70-ies šiais metais mūsų tiriamų žieminių kviečių veislių. Kaip simbolis mūsų ateities ir tikėjimo, kad žemės ūkis ir toliau klestės, užaugins pakankamai saugaus, sveiko maisto, o selekcija ir sėklininkystė bus labai svarbi šio progreso dalis“, – kalbėjo S. Augas, primindamas, kad pirmiausia svarbu atrinkti pačias tinkamiausias veisles Lietuvos sąlygomis ir užauginti gerą žaliavą, iš kurios ruošiamos aukščiausios kokybės sėklos. „Tam tikslui pasiekti reikalingi žmonės. Dėkoju visiems žmonėms, kurie prisideda prie sėklininkystės plėtros. Šiandien esame šios plėtros liudininkai ir dalyviai, nes įgyvendinę šį projektą turėsime galimybę paruošti didesnį sėklos kiekį, vykdyti efektyvesnę logistiką ir suteikti kokybiškesnes paslaugas žemdirbiams“, – sakė S. Augas.

Naujojo 3,5 tūkst. kv. metrų ploto sėklų sandėlio statybos pradėtos šių metų pradžioje. Skaičiuojama, kad ši sėklų fabriko plėtra leis sandėliavimo pajėgumus Dotnuvoje padidinti 89 procentais Į naujo 3,5 tūkst. kv. metrų ploto sėklų sandėlio statybas AB „Linas Agro Group“ priklausanti bendrovė „Dotnuva Baltic“ investuoja 1,3 mln. eurų. Sėklų fabriko plėtra leis sandėliavimo pajėgumus Dotnuvoje padidinti 89 proc., nes naujajame sandėlyje bus galima laikyti 2,1 tūkst. tonų sėklų. Sėklų fabrikas Dotnuvoje veikia nuo 2003 metų, jame kasmet paruošiama 22–23 tūkst. t sertifikuotų sėklų. Naujasis sandėlis leis kiekį padidinti iki 30 tūkst. tonų. Naujojo sėklų sandėlio statybos pradėtos 2021 metų pradžioje ir bus užbaigtos rugpjūtį, prieš naująjį rudens sezoną. Statybas vykdo Kėdainių bendrovė „Daimena“.

Dotnuvoje į naujai statomo sėklų sandėlio pamatus įkasta kapsulė

Informaciją parengė www.manoukis.lt

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką