„Dotnuva Baltic“ trijose Baltijos šalyse pradeda atstovauti „Umega Agro“

19-01-2024

Viena iš Baltijos šalyse lyderiaujančių agroverslo įmonių „Dotnuva Baltic“ toliau plečia ir efektyvina atstovaujamos technikos asortimentą. 2023 metų pabaigoje pasirašyta išskirtinio bendradarbiavimo sutartis su priekabas ir puspriekabes Utenoje gaminančia ir į 19 šalių Europoje tiekiančia UAB „Umega Agro“. Abi įmonės ieškojo vieno ilgalaikio partnerio Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinkose.

Pastarieji metai žemės ūkio nelepino lengvomis aplinkybėmis. Užsitęsusios pandemijos pasekmės ir tebevykstantis karas prieš Ukrainą, pasikeitusios ekonominės sąlygos ir iššūkių pilnas žemės ūkio sektorius gamintojus ir technikos atstovus skatino ieškoti naujų sprendimų. Dvi Lietuvos įmonės UAB „Umega Agro“ ir UAB „Dotnuva Baltic“, Baltijos šalių žemdirbiams siekdamos tiekti kuo kokybiškesnę techniką ir paslaugas, taip pat siekia didesnio efektyvumo versle. Įmonės sutarė kartu bendradarbiauti, kad galėtų operatyviau tenkinti rinkos poreikius, užtikrinti produktų tiekimą ir popardaviminį aptarnavimą.

„Dotnuva Baltic“ trijose Baltijos šalyse pradeda atstovauti „Umega Agro“

Svarbu ilgalaikis požiūris

„Rinkdamiesi partnerį susitikome su keliolikos įmonių atstovais. „Dotnuva Baltic“ geriausiai atitiko mūsų kompanijos siekius pasiekti tvarų ilgalaikį rezultatą. Radome bendrą kalbą ir sutapome kultūriškai, daugeliu klausimu mūsų požiūriai sutapo. Supratome, kad nedidelės Latvijos, Estijos ir Lietuvos rinkos turi daug sąlyčio taškų, ir mes, kaip gamintojai, galime stipriausiai atstovauti produktą tik su tuo pačiu partneriu šalyse. Nes kiekviena rinka atskirai neužtikrins pakankamo atsarginių dalių sandėlio, serviso aptarnavimo, nuoseklios komunikacijos ir, svarbiausia, klientų pasitikėjimo“, apie bendradarbiavimo pradžią pasakoja UAB „Umega Agro“ verslo plėtros vadovas Laimonas Juška.

UAB „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius Dangis Valaitis teigia, kad renkantis naują atstovaujamų puspriekabių gamintoją esminiai argumentai buvo produktų pasiūla ir kokybė, galimybė atstovauti prekės ženklą visose trijose Baltijos šalyse ir bendradarbiavimo aiškumas. „Esame įpratę prie aukštų verslo standartų ir aiškių atstovavimo taisyklių su kitais Europos gamintojais, kai gamintojas užsiima produkto vystymu, gamyba, dalių tiekimu, o technikos atstovas užtikrina pardavimus ir popardaviminį aptarnavimą. Džiaugiamės suradę bendrą kalbą su partneriu, kurie pasiruošę bendradarbiauti ir augti kartu su mūsų verslu visame Baltijos regione“.

„Dotnuva Baltic“ trijose Baltijos šalyse pradeda atstovauti „Umega Agro“

Tikisi auginti rinkos dalį ir gamybos apimtis

Baltijos šalyse „Umega Agro“ puspriekabių užimama rinkos dalis sudaro apie 15%, o didžioji produkcijos dalis eksportuojama. Įmonės generalinis direktorius Andrius Buraitis tikisi, kad „Umega Agro“ priekabos ir puspriekabės taps pirmu kliento pasirinkimu, t.y. užims ne mažesnę kaip 20% rinkos dalį. „Prieš 5-6 metus buvome stiprioje pirmoje pozicijoje tarp registruotų žemės ūkio priekabų. Esame labai gerai žinomi rinkoje, todėl stipraus partnerio pagalba sieksime per sveikai trumpą laiką šias pozicijas atgauti ir sugrįžti į lyderiaujančias pozicijas“, ambicingus tikslus dėsto UAB „Umega Agro“ generalinis direktorius.

Anot „Dotnuva Baltic“ vykdančiojo direktoriaus D. Valaičio, produktų portfelis yra labai svarbus formuojant pasiūlą įvairaus profilio ir didžio ūkiams. „Umega Agro“ atitinka rinkos poreikius ir siūlo 40 modelių įvairių priekabų ir puspriekabių (10-30 t), universalias priekabas išstumiama siena (30-54 m³), grūdų perkrovimo puspriekabes (23-37 m³), rulonų priekabas ir kt.

UAB „Umega Agro“ atstovai pabrėžia, kad produktų portfelis bus peržiūrimas ir optimizuojamas pagal subalansuojant rinkos poreikį visoje Europoje. Gamybą planuojama diferencijuoti ir plėsti, daugiau dėmesio skiriant gyvulininkystės ūkiams. „Augančios eksporto apimtys džiugina, bet taip pat turėsime investuoti ir plėstis toliau“, teigia UAB „Umega Agro“ generalinis direktorius.

Bendradarbiavimą pradėjusių kompanijų atstovai naujai prasidėjusį bendradarbiavimą vertina ambicingai ir vadina tai patikimu tandemu, kuris padės ūkiams pasirinkti patikimiausius ūkio sprendimus ir sieks progreso lietuviškam verslui. Produkto žinomumas, gamybos planai ir stipri technikos atstovo pozicija trijose šalyse sudaro prielaidas, kad bendradarbiavimas bus sėkmingas.

Bendradarbiavimo sutartis tarp UAB „Dotnuva Baltic“ ir UAB „Umega Agro“ pasirašyta 2023 m. gruodį, Lietuvoje ir Estijoje pirmieji pardavimai prasidės šių metų pradžioje. Latvijoje pirmieji vienetai parduoti jau vasaros pabaigoje. Šalyse atliekama išsami rinkos analizė, gilinamos žinios apie rinkos paklausą ir nuo seniau ten dirbančią „Umega Agro“ techniką.

„Dotnuva Baltic“ trijose Baltijos šalyse pradeda atstovauti „Umega Agro“

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką