“Dotnuva Baltic” gali pateikti purkštuvų bet kokio dydžio ūkiams

09-04-2020

 

Karantino metu Europoje yra sustabdyta veikla ne vienoje žemės ūkio technikos gamykloje. Lietuvoje kai kurie ūkiai dėl to susiduria su iššūkiais, nes anksčiau užsakyta nauja technika jiems nepristatoma laiku. Tarkim, ką daryti tiems ūkių šeimininkams, kurie jau pardavė seną purkštuvą ar senasis nebeveikia, o reikia važiuoti purkšti pasėlių? UAB „Dotnuva Baltic“ atstovai teigia, kad ūkiams su purškimo technika gali padėti, nes turi pakankamus Kverneland purkštuvų likučius sandėlyje. Be to, pasiteisino įmonės serviso specialistų atlikta klientų turimų purkštuvų patikra, atlikta po 2019 m. sezono.

Kaip visoje Europoje, taip ir Lietuvoje, naujų modernių purkštuvų paklausa didėja. Ūkiai siekia taupyti kaštus ir laikosi griežto gamtos apsaugos reglamentavimo. Panašu, kad situacija šiais metais taip pat nesikeis - nusimato sausas pavasaris. Žemei džiūstant sunkiau įsisavinamos sausos trąšos, todėl yra efektyvesnis purškimas skystomis trąšomis, o tam reikalingas gerai dirbantis purkštuvas. Purškimas tampa ne tik prevencine priemone prieš ligas, piktžoles, kenkėjus, bet ir galimybė naudoti skystas trąšas, kurias augalai įsisavina per lapus.

Ūkiuose Lietuvoje vis dar naudojama seno tipo nesaugi purškimo technika, tačiau kasmet laukuose atsiranda vis daugiau naujų modernių purkštuvų. Nemaža dalimi naujų purkštuvų gretas papildo seniai rinkai žinomi Kverneland purkštuvai. UAB „Dotnuva Baltic“ purkštuvų vadybininkas Algimantas Gyvis sako, kad nauji purkštuvai kiekvienam pavasariui iš gamyklos Olandijoje užsakomi dar ankstyvą rudenį. „Perkant purkštuvą, be kokybės ir naujausių technologijų klientai reikalauja, kad purkštuvas būtų pristatytas laiku, iki pavasario sezono. Nors dar pasitaiko vienas kitas pirkėjas, kuriam prireikia purkštuvo čia ir dabar, dauguma ūkių planuoja purkštuvo įsigijimą dar gerokai prieš sezoną“, teigia A.Gyvis.

Ūkių savininkai vis daugiau dėmesio skiria purkštuvų atnaujinimui ir priežiūrai po sezono. A.Gyvis teigia, kad purkštuvas – daugiausiai laiko ūkyje dirbanti mašina. „Štai po 2019 m. sezono daugelis klientų pasinaudojo mūsų įmonės siūloma paslauga pasitikrinti purkštuvus, kai už sąlyginai mažą kainą buvo įvertinta purkštuvo techninė būklė. „Dotnuva Baltic“ serviso specialistai pakeitė susidėvėjusias dalis ir purkštuvą sureguliavo taip, kad dirbtų kaip naujas. Ūkiuose dirba daug įvairios technikos ir juose dirbantiems žmonėms sunku viską išmanyti iki smulkmenų“, pasakoja A. Gyvis.

Įmonės atstovo teigimu, pasitikėjimas Kverneland purkštuvais Lietuvoje auga. Šis sezonas išskirtinis - kreipiasi nemažai klientų, kuriems reikia purkštuvo dar šiam sezonui. Gerai, kad galima klientams padėti, nes „Dotnuva Baltic“ sandėlyje dar turi visų tipų Kverneland prikabinamų purkštuvų, kurių darbas yra pasiteisinęs mūsų laukų sąlygomis.

“Dotnuva Baltic” gali pateikti purkštuvų bet kokio dydžio ūkiams

Ikarus  S28 – komplektuojamas su vokiškais „Altek“ siurbliais bei kitų žinomų gamintojų dalimis, paprasta konstrukcija, mėgstamas vidutinių ūkių, užsakomas su GPS parengtimi, tad visada gali tapti išmanus. Nereikalingas galingas traktorius.

Ikarus  S38 - didesnės talpos, pilno bako talpa 4000 l, dažnai parduodamas su stabdžių sistema ir GPS įranga. Tai ūkininkų mėgstamas racionalaus pasirinkimo purkštuvas. Komplektuojamas su išmaniuoju kompiuteriu Tellus GO.

Ixtrack C50 - tai Kverneland galiūnas, gaminamas su standartine ašies  bei prikabinimo įtaiso amortizacija, dažniausiai komplektuojamas su ISOBUS kompiuteriu. O jeigu turi aliuminio lydinio sijas, tai ūkininkas gauna net 5 m garantiją svarbiausiam purkštuvo komponentui – sijoms.

Ixtrack T3 – naujai sukurtas Kverneland purkštuvų modelis, kuri skiriasi ne tik nauja – raudona - bako spalva, bet nauja rėmo konstrukcija, bako forma, ašimi, amortizacija ir t.t. Purkštuvas sukurtas atsižvelgiant į ūkininkų pageidavimus, taip pat didelis dėmesys skirtas operatoriaus patogumui, ekologijai (mažas skysčio likutis purkštuve). Modernus dizainas.

Ixtrack T4 – turi visas savybes, kaip ir ankščiau minėtas modelis T3, tik yra dar didesnis, pilno bako talpa 4835 l. Turi trigubą amortizaciją, įskaitant laisvai judančią sijų pakabą transportavimo metu. Tai suteikia visišką apsaugą net ir labai intensyviai naudojant purkštuvą. Žemas svorio centras leidžia saugiai dirbti kalvotose vietovėse, o ant ašies su itin dideliu pasisukimo kampu leidžia užmontuoti aukštus ratus (kaip R54). Tai užtikrina ypač gerą traktoriaus vėžių kopijavimą.

Pasitarti skambinkite savo regionų vadybininkams arba Algimantui, tel. +370 68657691

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką