„Dotnuva Baltic“ asortimente naujas skutikas – susipažinkite su „Great Plains Max-Chisel“

12-07-2019

Artėjant intensyviausiam žemės dirbimo sezonui skubame pristatyti naujieną – skutiką „Great Plains Max-Chisel“, kurį pirmą kartą buvo galima išvysti parodoje „Agrovizija“, o dabar kviečiame su juo susipažinti dar detaliau.

Šio skutiko išskirtinumas – galimybė vienu važiavimu pilnai paruošti dirvą sėjai. „Max-Chisel“ drąsiai galima vadinti daugiafunkciu – jis ne tik puikiai smulkina paviršiuje esančias augalines liekanas, bet ir itin giliai purena bei maišo dirvą. Ir tai dar toli gražu ne viskas, kuo pasižymi šis skutikas, tad kviečiame į detalesnę pažintį su juo.

(Ne)tradicinis žemės dirbimas – kaip su mažiau padaryti daugiau?

Dažnai netradiciniu, tai yra minimaliu, žemės dirbimu vadinamas technologine prasme tradicinis dirbimas, tik su mažesniu pravažiavimų skaičiumi. Ir tai iš tiesų yra būdas pasiekti maksimalių rezultatų, tačiau ženkliai sumažinti išlaidas. Galvodami apie šį šiuolaikinių ūkininkų poreikį „Great Plains“ inžinieriai ir kūrė skutiką „Max-Chisel“. Jis derina diskinių ir noraginių skutikų technologijas ir išdirba žemę vienu važiavimu pilnai paruošdamas ją sėjai, o tai leidžia sutaupyti ne tik laiko ir kuro kaštų. Be sumažėjusių sąnaudų pastebimai sumažinamas ir dirvos suslėgimas, išsaugoma joje esanti drėgmė, išpurenamas paviršius.

Kas yra agresyvus pirminis žemės dirbimas?

Tai žemės dirbimas, atliekamas didesniame gylyje, tačiau laukus paliekantis lygius, tolygiau įdirbtus nei naudojant daugelį tradicinių diskinių skutikų. Skutikui „Max-Chisel“ atlikti tokį žemės dirbimą padeda skutiko priekyje sumontuotos dvi eilės žemės dirbimo diskų, turinčių išskirtinį gaubimą ir banguotumą. Ši patentuota diskų formą leidžia agresyviai pakirsti augalų šaknis, sumaišyti juos su dirva ir susmulkinti šiaudų likučius iki 12 cm gylyje.

Tačiau agresyvus pirminis dirbimas didesniame gylyje padidina ir kliūčių pavojų. Kad apsaugotų įrenginį nuo dirvoje pasitaikančių akmenų ar kitų kliūčių, gamintojai diskus tvirtina prie atskirų C formos atramų, kurios apsaugo juos nuo kliūčių dirvoje.

Kuo svarbus dirvos maišymas ir purenimas?

Dirvos maišymas ir purenimas yra viena pagrindinių skutiko užduočių. Tinkamas sumaišymas ir išpurenimas gerina dirvos struktūrą, reguliuoja vandens pratekėjimą, mažina dirvos „padą“, o visa tai lemia vienodą pasėlių sudygimą bei augimą.

Už diskų stovinčios kojos – noragėliai – purena dirvą gilesniame sluoksnyje ir gali pasiekti iki 30 cm gylį. Purenimo noragėliai turi spyruoklinę apsaugą nuo akmenų ir kitų kliūčių, galinčių pasitaikyti įdirbant žemę. Apsauga siekia net 1100 kg, todėl noragėliai yra itin patvarūs ir ilgaamžiai, o dirvos įdirbimas yra itin tolygus, nes noragėliai išlaiko tinkamą darbinį gylį bet kokiomis sąlygomis.

Kas padaro skutiką išties daugiafunkciu?

Renkantis skutiką daugiausia dėmesio visuomet, žinoma, skiriama diskų ir noragų savybėms įvertinti, tačiau renkantis verta atkreipti dėmesį ir į gamintojo siūlomas papildomas funkcijas – jos gali būti itin svarbios siekiant išties lygių laukų ir paprasto valdymo.

Būtent siekiant maksimalaus lygumo „Great Plains“ skutiko „Max-Chisel“ gale montuojami lygintuvai. Jie išlygina kojų padarytus griovelius bei dar kartą išpureną dirvos paviršių. Pasirinktinai galima sumontuoti „MaxLift“ volą, kurio paskirtis yra sutankinti paviršių ir sutrupinti grumstus. Tai padeda greičiau sudygti dirvoje esančioms pabiroms ir piktžolėms, todėl po to jas galima greičiau sunaikinti.

Patikimam valdymui darbinis gylis nustatomas per tandeminę ratų važiuoklę. Tai sumažina riedėjimo pasipriešinamą ir leidžia pilnai kontroliuoti padargą.

Ir tai toli gražu ne viskas, ką norėtųsi papasakoti apie šį skutiką – jo daugiafunkciškumu verta įsitikinti realiai pamačius jo darbą laukuose. Kviečiame apie demonstravimo galimybes pasikalbėti su produkto vadybininku Mindaugu Dikšaičiu tel. nr. +370 612 06315

 

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką