Diskusija apie žemės ūkio ateitį tarp mokslo, verslo bei politikos lyderių

25-04-2019

Ar įmanoma atsakyti į klausimą, kaip atrodys žemės ūkis Lietuvoje 2050 metais? Kokių žinių ir profesijų reikės? O gal darbuotojus pakeis robotai, dronai ir dirbtinis intelektas? 
Apie visa tai diskutuota balandžio 24 dieną VDU Žemės ūkio akademijoje vykusiame forume, kurį organizavo universiteto bendruomenė ir agroverslo lyderiai, tarp kurių ir „Dotnuva Baltic“. 

„Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Darius Jaloveckas diskusijos metu ne kartą pabrėžė, kad šiandieniniame agroversle itin svarbus bendradarbiavimas tarp mokslo ir verslo ruošiant žemės ūkio sektoriaus profesionalus. Anot D. Jalovecko, tai įmanoma padaryti tik turint aiškią viziją ir abipusės motyvacijos tame dalyvauti, kad pilnai veiktų grandinė. „Kokybė ir progresyvumas, ūkiuose ir versluose sukauptos praktinės patirties panaudojimas, naujovių ir agrotechnologinių inovacijų sklaida yra būdai ugdyti šiuolaikinius žemės ūkio srities specialistus,“ – sakė D. Jaloveckas.

„Dotnuva Baltic“ atstovas be specialistui reikalingų kompetencijų ugdymo akcentavo ir dar vieną labai svarbią universiteto misiją – diegti žemdirbiškas vertybes, didinti šios srities profesijų prestižą. „Daugelyje užsienio šalių ūkininkas ar žemės ūkio specialistas yra prestižinės profesijos, o Lietuvoje šio požiūrio vis dar trūksta, nors stiprūs specialistai ne tik turi galimybę dirbti su aukšto lygio technologijomis, bet ir gerai uždirbti,“ – diskusijos metu sakė Darius Jaloveckas.

Platesnę forumo apžvalgą galite perskaityti čia.  

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką