Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

16-08-2013

Demo Turas 2013 prasidėjo ūkininko Sigito Gikniaus ūkyje, Padotnuvio km., Kėdainių raj. Liepos 28 d. Kulti kviečiai.

Sekančią dieną, liepos 29 d. jau kūlėme Šušvės ŽŪB, Skėmių km. Radviliškio raj. Kultas žieminis rapsas.

Vėliau pervažiavome į Kėdainių raj. Ažytėnų ŽŪB, tačiau porai dienų mus sustabdė lietus. Demo Turas toliau tęsėsi Rugpjūčio 1 dieną. Kulti pagulę drėgni rugiai.

Iš Ažytėnų nuvykome pas jauną perspektyvų ūkininką Mantą Župerką (Sirutiškis, Kėdainių raj. Rugpjūčio 2 d.). Kombainas kūlė rugius. Labai geras derlius. Išbandėme automatinį vairavimą. Kombainą vairavo ir pats ūkio savininkas. Įvertinimai labai geri.

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

 

Rugpjūčio 3 d. dieną kombainas dirbo Jonavos raj. Kulvos ŽŪB. Po Kulvos ŽŪB laukė didydis pervažiavimas.

Kombainas be problemų įveikė virš 100 km atstumą ir atsidūrė Atžalyno ŽŪB laukuose (Alytaus raj.). Demonstracija ten vyko Rugpjūčio 6 dieną. Anksčiau pradėti trugdė lietus. Kūlėme kviečius. Kas gali pasakyti kad rotorinis kombainas neguldo šiaudų į pradalges???

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

 

Oras geras, lietaus nebuvo tad kombainas keliavo toliau po suvalkiją ir rugpjūčio 7 d. pervažiavo į  Padovinio ŽŪB. Čia kombainą išbandėme kviečių ir miežių laukuose. Patyrėme ir nuotykių. Nuo Padovinio ŽŪB turimo seno kombaino smulkintuvo užsidegė laukas. Teko sudalyvauti jo gesinime.

Viskas baigėsi laimingai, nekultas laukas, technika ir žmonės nenukentėjo. Vėliau išbandėme kombainą tos pačios bendrovės apsemtame lauke.

Tikslas – išbandyti vikšrinę važiuoklę. Viskas pavyko puikiai. Laukas nukultas. Tuo tarpu bendrovės turimi ratiniai kombainai negalėjo net įvažiuoti į lauką. Tik techniką teko ilgokai plauti :)

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

Sekančią dieną kombainas ir visa komanda atvyko į vieną iš didžiausių ūkių Lietuvoje – Stonkų Ūkį (Žvirgždaičių km., Šakių raj.). Rugpjūčio 8 d. Case IH AF 9230 kombainas stojo į kviečių lauką kartu su analogiško galingumo kitų gamintojų kombainais. Ir nenusileido jiems nei našumu, nei greičiu. Pačio ūkio atlikti tyrimai (skaldymo ir švarumo) parodė, kad Case kombainas pelnytai vadinamas švelniausiai kuliančiu. Švarumo rodikliai taipogi lenkė konkurentus.

Rugpjūčio 9 d. oras leido (nudulkė tik nedidelis lietutis) tad Demo Turas persikėlė į gretimą Šakių raj. ūkį – Griškabūdžio ŽŪB. Kulti drėgnoki miežiai.

Veliau kombainas pervažiavęs du rajonus atsidūrė Pagėgiuose, Piktupėnų  ŽŪB teritorijoje.

Kol kas čia ir stovime bei laukiame gero oro...

 

Prastoveję beveik visą savaitę dėl blogo oro savaitgalį kibome į darbus.

Rugpjūčio 17 d. kūlėme vasarinius kviečius kalnuotuose Piktupėnų ŽŪB laukuose.

Čia labai pravertė Case IH AF 9230 kombaino automatinė valomosios horizontalumo palaikymo sistema. Ji leido kulti kalnuotomis sąlygomis be jokių problemų. Sudorojome apie 20 hektarų. 

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

 

Tą patį vakarą pervažiavome į Lybiškius. Tauragė mums mojavo ir plojo! :)

Rugpjūčio 18 d. įvažiavome į ūkininko M.Butkaus laukus. Ir vėl kūlėme vasarinius kviečius. Tiesa dėl sausros jie buvo labai žemi. Tačiau Case Vario pjaunamoji puikiai susitvarkė su šia užduotimi.

Nukūlėme 25 ha. Kombainą išbandė ir pats ūkio savininkas bei jo sūnus.

 

Rugpjūčio 19 dieną oras subjuro, tačiau tai nesutrukdė kombainui sėkmingai pervažiuoti iš Lybiškių į Kretingos rajoną.

Valio pajūris!!! :)

Tačiau oras ne koks ir belieka laukti saulėtų dienų...

 

Beveik visą savaitę prasėdėję be veiklos pagaliau sulaukėme gerų orų ir ketvirtadienį kibome į ūkininko B.Miliaus laukus. Kūlėme pagulusius miežius. Derlingumas apie 4 t/ha. Drėgnis 13 %

Nukūlėme apie 20 hektarų. Demonstracija praėjo puikiai, buvome pagerbti konkurentų firmos vadybininkų vizito. Reiškia ir jiems įdomu ką gamina Case IH :)

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

 

Tą patį vakarą pervažiavome toliau į šiaurę, ūkininko V.Ruikio ūkį. Ten kūlėme miežius. Pasitaikė tikrai gero derlingumo miežiai (apie 6 t/ha) tad darbuotis buvo tikrai smagu.

Ūkyje darbuojasi nemažai Case IH firmos traktorių, todėl kombainas čia jautėsi kaip namie :)

Pernakvojome tame pačiame ūkyje ir šeštadienį pervažiavome į Šiaulių rajoną.

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

 

Sekmadienį (rugpjūčio 25 d.) įvažiavome į Verbūnų ŽŪB laukus. Kūlėme vasarinius kviečius ir miežius.

Pirmadienį kombainas pajudėjo Pasvalio link.

Čia dar yra likę nemažai vasarinio rapso :)

 

Antano Pacaičio ūkis kuliami aliejiniai ridikai 1,5t/ha srautas 8t/h. Anksčiau to nebandėm, tikrai įdomus kūlimas. Norint viską iškulti reikia smarkiai trinti, o smarkiai trinant pridaroma labai daug smulkių lukštų, kurie apkrauna valomąją, teko pagalvoti kaip iš tokios „vatos“ išsijoti smulkias ridikų sėklas. Tai pavyko padaryti sumažinus srautą iki 8t/h, tai yra važiavimo greitis su 9,15m pjaunamąja 3,8-4km/h, variklio apkrovimas vos 56% bet tai leido švariai iškulti be nuostolių.

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

 

Nukūlę dar iki tol nebandytą kultūrą – tai yra aliejinį ridiką, patraukėme į kitą Lietuvos pakraštį – Ignalinos rajoną. Rugsėjo 12 d. mus svetingai priėmė bene didžiausias Ignalinos raj. Ūkininkas Rimantas Gaidelis. Čia šalia rimtų konkurentų dorojome grikius. Švarumas bunkeryje nustebino tiek patį ūkininką tiek jo kombainininkus. Turėjo Rimas mums paruošęs siurprizą – pelkėta lauko pakraštį, iš kurio pernai abu kitos spalvos kombainus teko vaduoti traktoriaus pagalba. Tačiau Case IH vikšrinė važiuoklė susitvarkė puikiai ir pagalbos neprireikė... Kalnai pakalnės – štai kokius vaizdingus laukus drebinome tą dieną Ignalinoje. O ūkininko suruoštų pietų pavydėtų net ir prezidentai :)

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

 

Po keleto dienų persikėlėme į Ukmergės rajoną. Į Sauliaus ir Antano Daniulių ūkį. Saulius Daniulis yra Lietuvos ekologinių ūkių sąjungos prezidentas, taigi jį labiausiai domino kaip rotorinis kombainas dirba žolėtuose javuose. Tam jis paliko mums keletą hektarų šlapios ir žolėtos dirvos. Savininkų sūnus važinėdamasis su kombainu vis stebėjosi kaip jis nepaspringsta pjaudamas praktiškai vien žolę... Netgi praminėm Case IH AF 9230 kombainą brangia žoliapjove :) Nupjovę kviečių likutį pervažiavome į pupų lauką. Ūkininkas norėjo įsitikinti kad rotorinis kombainas tinka visoms kultūroms. Ir čia parodėme nepriekaištingus darbo rezultatus. Bet dar kartą išmėginome vikšrinę važiuoklę šlapiame durpyne...

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

Šiuo metu kombainas ilsisi centrinėje bazėje. Ką tik atvyko kukurūzinis hederis. Taigi susitiksime kukurūzų laukuose!

 

2013.10.27 Pagaliau sulaukėme kukurūzinės pjaunamosios ir po trumpo pasiruošimo atvykome i Trakų rajoną, pas ūkininką Vladyslav Kravčun. Nors kukurūzai dar nebuvo pribręndę iki galo (drėgnomatis rodė 38-40% drėgnį) ūkininkas nebenorėjo delsti ir prašė nelaukti. Taigi pirmas kukurūzu laukas 2013! :) Kalnai kalnuoti pakalnės nuplikę..... Laukai sudėtingi, akmenuoti, kalvoti. Tačiau turint tokius kombaininkus ir techniką – niekas nebaisu. Vieną po kito įveikėme keletą laukų. Kombainas reguliuojasi nesunkiai. Tinkama konfigūracija buvo surasta per kelis važiavimus. Ūkininkas patenkintas rezultatu :) Nukūlėme apie 20 ha.

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

Sekančios savaitės pradžioje gryžome į Lietuvos vidurį. Kibome i ūkininko Sauliaus Dambrausko laukus, esančius netoli Dotnuvos. 2013.10.01. Čia pamatėme išties sausą kukurūzą. Apie 27% drėgnio. Kaip Lietuvai labai gerai :) Tą patį rodė ir debesys dulkių aplink kombainą. S.Dambrausko kombainininkas liko sužavėtas Case kombainu. Iki šiol jam teko pjauti su apynauju kitos firmos kombainu. Tačiau Case jam paliko neišdildomą įspūdį. Nukūlėme apie 18 ha.

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

 

Sekančią dieną (2013.10.02) nuskubėjome pagelbėti su kukurūzų kūlimu savo geriems draugams – UAB Krekenava. Čia galėjo palenktyniauti 2 Case kombainai. Mūsiškis Demo ir Krekenavos UAB turimas Case 9120. Jėgos nelygios, kadangi senesnis Case dirbo su 6 eilių pjaunamąja :) Nukūlėme apie 14 ha

 

Po UAB Krekenavos išskubėjome pas panavėžiečius. Mūsų laukė ŽŪB Šilgalis. 2013.10.03. Čia nukūlėme apie 8 ha kukurūzų. Reginys pritraukė nemažai žiūrovų. Tame tarpe ir kaimyninių ūkių :) Pabendravę ir padiskutavę atsisveikinome ir tą patį vakarą pervažiavome į Pasvalio raj.

Demoturas 2013 DIENORAŠTIS

 

Pasvalio rajone mus sutiko ŽŪK Baltas lašas kolektyvas. 2013.10.04 dieną pradėjome doroti kukurūzus pas juos. Vadovas liko patenkintas rezultatu. Patiko vairuoti kombainą tiek jam pačiam, tiek jo kombainistams. Sekantį pirmadienį (2013.10.07)pervažiavome į to paties gaspadoriaus laukus – Nissen Farm bendrovę. Čia dar karta parodėme, kad Case kombainas yra nepralenkiamas. Atsisveikinę su kolektyvu išvažiavome pas kaimynus. Į Guostagalio ŽŪB.

2013.10.08 jau darbavomės Guostagalio ŽŪB laukuose. Čia mums pagal našumą bei kokybę bandė priešintis kitos įmonės kombainas tačiau nesėkmingai. Po keleto papildomų konfigūracijos pakeitimų kibom į darbą visa jėga ir palikome "geltonąjį" užnugaryje. Čia iš viso darbavomės 2 pusdienius. Kombainą išbandęs ūkio kombainininkas liko sužavėtas. Nukūlėme apie 15 ha

2013.10.09 kirtome Pakruojo rajono ribą ir atsidūrėme ŽŪB Pelaniškiai laukuose. Kol kas čia lynoja tad darbai nevyksta :)

Laukite tęsinio!

 

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką