Daugiau nei pusės milijono eurų investicija - į sėklų ruošimo fabriką

13-02-2015

Romualda Stonkutė, „PR Service/Edelman Affiliate“, 

Bendrovė „Dotnuvos projektai“ investuoja į vieną didžiausių sėklų ruošimo fabrikų Baltijos šalyse. Aukštos kokybės sėklų tiekimas Lietuvos ir užsienio rinkai yra viena iš „Dotnuvos projektų“ verslo šakų. Šių metų sausį buvo pradėta prieš 12 metų Kėdainių rajone pastatyto sėklų ruošimo fabriko modernizacija, kurios bendra vertė sieks 700 tūkst. eurų.

2014 metais bendrovės paruoštų sėklų paklausa viršijo fabriko pajėgumus. Pernai čia buvo paruošta ir parduota daugiau nei 16 tūkst. tonų sėklų.

Po rekonstrukcijos įmonėje bus padvigubinti sėklų valymo ir beicavimo įrangos pajėgumai, pastatyti nauji elevatoriai, atnaujintos grūdų sandėliavimo talpos, atnaujintos žolių fasavimo ir sėklų pilstymo į maišus linijos.

„Investicijas diktuoja augantys fabriko produkcijos pardavimai ir naujus kokybės uždavinius kelianti rinka. Priėmus sprendimą padidinti fabriko pajėgumus, buvo svarbu atsižvelgti į kintančias sėklininkystės tendencijas mūsų šalyje ir išsirinkti tinkamas technologijas. Siekėme kuo tiksliau įvertinti Lietuvos bei kaimyninių valstybių žemdirbių prioritetus ir jų veiklos kryptis“, – sakė bendrovės „Dotnuvos projektai“ generalinis direktorius Edgaras Plauška.

Fabriko modernizavimo darbus planuojama vykdyti trimis etapais. Iki pavasarinės sėjos pradžios ketinama padidinti valymo įrangos pajėgumus, įdiegti naują sėklų ruošimo fabriko valdymo programą. Skaičiuojama, kad bendrovei tai kainuos daugiau kaip 300 tūkst. eurų.

Anot E. Plauškos, pastaruoju metu rinkoje pastebimas didėjantis ankštinių kultūrų sėklų poreikis. „Šios kultūros yra jautrios mechaniniam poveikiui – transportuojant, kuliant ar ruošiant grūdus sėklai, jie dažnai skyla bei praranda kokybę. Dėl to mūsų fabrike bus įdiegta pažangesnė tos pačios Danijos kompanijos grūdų transportavimo technologija. Ji padeda geriau išsaugoti grūdus, ypač – ankštinių kultūrų“, – kalbėjo bendrovėsDotnuvos projektai“ generalinis direktorius.

Siekiant užtikrinti geresnę sėklų kokybę,  „Dotnuvos projektai“ sėklų ruošimo fabrike bus sumontuoti penki naujo tipo elevatoriai. Antrajame etape numatyta įdiegti dar keturis tokius lėtaeigius elevatorius. Tai – pirmoji tokia technologija Baltijos šalyse.

Antrajame atnaujinimo darbų etape ketinama padidinti beicavimo ir taravimo pajėgumus bei atnaujinti sėklų pilstymo į maišus liniją. Atsižvelgiant į klientų poreikius, javų sėklas planuojama pakuoti į 40 kg popierinius maišus ir didmaišius po 500 kilogramus.

Trečiojo etapo uždavinys – sandėliavimo talpyklų plėtra. Jo metu taip pat ketinama atnaujinti žolių fasavimo liniją.

Skaičiuojama, kad po pirmojo modernizacijos etapo išaugę fabriko pajėgumai leis paruošti iki 22 tūkst. tonų sėklų per metus.

Naujai sumontuotą įrangą ruošiamasi išbandyti vasario pabaigoje. Kovo mėnesį ketinama pradėti dirbti visu pajėgumu ir žemdirbiams pavasario sėjai patiekti dar geresnės kokybės sėklas.

 „Dotnuvos projektų“ sėklų ruošimo fabriko žaliava – šalies žemės ūkio bendrovių bei pažangiausių šalies ūkininkų laukuose užauginti grūdai. Žemdirbiams bendrovė gali pasiūlyti daugiau kaip 100 veislių žemės ūkio augalų rūšių aukštos kokybės sėklų.

Kėdainių rajone, Akademijoje, veikiančio „Dotnuvos projektų“ sėklų ruošimo fabriko istorija siekia 2003-uosius. Tai buvo ir yra pats moderniausias šio profilio fabrikas visoje Rytų Europoje ir vienas moderniausių visoje Europoje.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką