Dalyvavome javapjūtės atidarymo renginyje Ukmergės rajone

15-07-2020

Liepos 14 d. netoli Veprių, Ukmergės rajone, vyko išskirtinis derliaus nuėmimo sezono atidarymas. Šeši galingi skirtingų gamintojų javų kombainai vienu metu nukūlė ūkininko Regimanto Grudzinsko žieminių miežių lauką. UAB „Dotnuva Baltic“ pristatė CASE IH javų kombainą AF8250 su automatizuota valdymo sistema „Harvest Command“ ir šio sezono TOP naujieną - lanksčia pjaunamąja MacDon “Flexdraper” (plotis 10,7 m). Grūdus iš kombaino bunkerio pylėme į grūdų perkrovimo puspriekabę Kinze IO 1051, o puspriekabę traukė traktorius Case IH Magnum 340. Kolegos iš AB „Linas Agro“ pristatė aktualias dirvožemio problemas ir jų sprendimo būdus.

Dalyvavome javapjūtės atidarymo renginyje Ukmergės rajone

UAB „Dotnuva Baltic“ pardavimų vadovas Dangirius Belopetravičius palinkėjo ūkių šeimininkams gero derliaus ir pasidžiaugė Ukmergės rajono ūkininkų iniciatyva surengti išskirtinę lauko dieną, kai viename lauke susirenka skirtingų gamintojų nauji javų kombainai .„Klientams svarbu įvertinti technikos galimybes ir komandos pasiruošimą. Technologijos žengia į priekį ir mūsų įmonė atstovauja vienus iš pačių stipriausių gamintojų, turime ką parodyti ir pristatyti rinkai“.

Dalyvavome javapjūtės atidarymo renginyje Ukmergės rajone

Renginyje ūkių šeimininkai iš visos Lietuvos domėjosi ir vertino laukuose dirbančią techniką, juk neretai pasitaiko proga viename lauke palyginti skirtingos technikos darbą ir rezultatą. Lankytojai ypač domėjosi „Dotnuva Baltic“ pristatyta lanksčia pjaunamąja MacDon, kuri, nors ir didelio darbinio pločio (10,7 m), dėl savo išskirtinės konstrukcijos tolygiai kopijavo lauko paviršių, ir tai akivaizdžiai matėsi plika akimi. „Tokio tipo pjaunamoji labai pasiteisina kuliant žemesnes kultūras ir esant išgulusiems javams. Ražienų aukštis po šia pjaunamąja gali būti nuo 3 cm per visą pjaunamosios plotį“, akcentuoja bendrovės javų kombainų produktų vadybininkas Paulius Račiūnas.

Dalyvavome javapjūtės atidarymo renginyje Ukmergės rajone

Taip pat netrūko klausimų augalininkystės specialistams. AB “Linas Agro” Technologijų vystymo ir mikroelementų prekybos vadovas Andrius Lukoševičius renginyje pristatė aktualias dirvožemio problemas ir jų sprendimo būdus. „Nustatyta, kad per paskutinius 30 metų humuso kiekis dirvoje yra labai sumažėjęs, o humusas yra vienas svarbiausių dirvožemio darinių, įtakojančių sėkmingą visų augalų augimą, todėl humuso formavimui dirvožemyje ūkiai turėtų skirti daugiau dėmesio. Pagrindinis šaltinis humusui formuoti yra organinės medžiagos, kuriose gausu anglies,“ teigia A. Lukoševičius.

A.Lukoševičius pristatė efektyviausias UAB „Bioversio“ Lietuvoje kuriamas ir gaminamas priemones humuso kiekio didinimui: prieš ražienų skutimą šiaudus apipurkšti pirminį šiaudų skaidymą atliekančių mikroorganizmų produktais, naudoti organines trąšas, auginti daugelio išbandytus, bet vis dar populiarėjančius posėlinius arba tarpinius augalus. AB „Linas Agro“ atstovas teigia, kad yra nemažai būdų, kaip gerinti dirvožemį, ir kviečia kreiptis į AB „Linas Agro“ konsultantus pasitarti, kaip geriau juos taikyti savo laukuose.

 

Daugiau akimirkų iš javapjūtės atidarymo renginyje Ukmergės rajone rasite šiame vaizdo reportaže

 Dalyvavome javapjūtės atidarymo renginyje Ukmergės rajone

 

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką