Aleksandro Stulginskio universitetas ir bendrovė „Dotnuva Baltic“ – bendradarbiavimas tęsiasi

06-03-2017

 

Kovo 3 d. Aleksandro Stulginskio universitete atidarytos  net dvi mecenatų lėšomis naujai renovuotos auditorijos. Auditorijos naujai atgimė ilgamečio Universiteto  mecenato UAB „Dotnuva Baltic“ dėka.  Naujosios jaukios auditorijos skirtos dviejų Universiteto fakultetų – Agronomijos bei Žemės ūkio inžinerijos – studentams.  

Atnaujintose ASU auditorijose studentai galės naudotis naujomis vaizdinėmis mokomosiomis priemonėmis, dovanotu projektoriumi bei kompiuteriu.

 „Džiaugiamės ir didžiuojamės ypatingai šiltais, rezultatyviais ir abipusiai naudingais ryšiais su Baltijos agroverslo lyderiais – UAB „Dotnuva Baltic“. Smagu, kad yra įmonių ir jų vadovų, kurie į verslo misiją žiūri plačiai. Bendrovės „Dotnuva Baltic“ dėmesys mokslui ir studijoms – puikus verslo, mokslo ir studijų partnerystės pavyzdys, juk  verslo sėkmė nemaža dalimi priklauso nuo žinių, kurią jos gauna iš mūsų mokslininkų ir absolventų, o eidamas kartu su verslu auga ir mokslas,“ – sako ASU rektorius Antanas Maziliauskas.

Bendrovės „Dotnuva Baltic“ ir Aleksandro Stulginskio universiteto bendadarbiavimas prasidėjo daugiau nei prieš dešimtmetį. Už šviečiamąją veiklą, žemės ūkio pasiekimų propagavimą ir indėlį į Agronomijos fakulteto mokslinio-mokomojo bei kūrybinio darbo veiklą, prestižinės auditorijos įrengimą ir metodinę paramą stiprinant fakulteto mokymo bazę 2004 metais bendrovei „Dotnuva Baltic“ buvo suteiktas Universiteto mecenato vardas.

Sėkmingai prasidėjusi draugystė tęsėsi ir toliau. Bendrovė ne kartą parėmė Universiteto leidinių leidybą, renginių, mokslinių konferencijų organizavimą. 2013 metais ženkli parama buvo skirta mokslinių tyrimų, studijų ir bendrai infrastruktūrai gerinti, naujausios technikos ir technologijų demonstravimui skirtai 1090 kv. m. aikštei įrengti.

Akivaizdu, kad kvalifikuotiems specialistams parengti vien teorinių žinių neužtenka. Tad 2015 m. ASU Inžinerijos fakultetui bendrovė „Dotnuva Baltic“ mokymo tikslais padovanojo naują traktorių CASE IH Farmall U Pro 115, kuris prieš metus vykusioje parodoje „Ką pasėsi... 2014“ buvo pelnęs medalį.

„Mūsų bendrovei rūpi Lietuvos žemės ūkio ateitis. Rūpi, kokie žmonės dirbs jame po penkerių – dešimties metų. Tad siekiame savo parama prisidėti, kad ateities specialistai būtų rengiami aukšto lygio Universitete, kuris šiais laikais neįsivaizduojamas be naujausių technologijų, kvalifikuotų dėstytojų, bet taip pat – be patogių, modernių auditorijų. Džiaugiamės sutikdami šio Universiteto absolventus ir kaip mūsų partnerius, klientus, ir priimdami į savo bendrovės komandą kaip profesionalius kolegas“, – sakė bendrovės „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Darius Jaloveckas.

Šiuo metu bendrovėje tarp 200 darbuotojų net penkiasdešimt keturi – ASU absolventai. Taigi, kas ketvirtas „Dotnuva Baltic“ darbuotojas baigęs studijas šiame Universitete. Daugiausiai specialistų – net po 23 – studijavo Agronomijos bei Žemės ūkio inžinerijos fakultetuose. Studijų metu įgytos žinios padeda jiems gerai suprasti ir įvertinti, kokios technikos, kokių sėklų ar trąšų labiausiai reikia Lietuvos ūkininkams ar žemės ūkio bendrovėms, kokios investicijos į įrangą ar technologijas duotų geriausią rezultatą.

Savo žiniomis „Dotnuva Baltic“ darbuotojai mielai dalijasi su ASU studentais – 2016 metais bendrovės specialistai surengė sėklininkystės naujovių pristatymą ASU Agronomijos fakulteto magistrantams, kasmet dalyvauja ASU Karjeros dienose.

Apie Aleksandro Stulginskio universitetą (ASU)

Šiandien tai vienintelis Lietuvoje universitetas, rengiantis aukštos kvalifikacijos žemės, miškų ir vandens ūkio specialistus, kurie skleisdami biologines, inžinerines ir socialines technologijas, žemės, miško ir vandens išteklių darnaus naudojimo bei plėtros pažangiausias žinias ir patirtį yra pripažįstami visame pasaulyje. 

Penkiuose – Agronomijos, Miškų ir ekologijos, Ekonomikos ir vadybos, Vandens ūkio ir žemėtvarkos, Žemės ūkio inžinerijos fakultetuose plėtojamos Biomedicinos, Socialinių, Fizinių ir Technologijos mokslų studijų sričių programos.

Turėdamas modernią mokslinių tyrimų infrastruktūrą  ir stiprų mokslinį potencialą ASU atlieka: ekologiškų vaisių, uogų ir daržovių maistinius bei juslinius kokybės tyrimus; alternatyvių ir netradicinių augalų (aliejinių moliūgų, judros, topinambo, dumplūnės, aktinidijų ir t.t.) kokybinių rodiklių tyrimus; perdirbimo produktų iš ekologiškos ir įprastai užaugintos žaliavos technologijų kūrimą; bioenergetinių išteklių kiekybinis ir kokybinis vertinimus; biogeninių elementų efektyvumo tyrimus; medienos ir jos produktų kokybės ir savybių vertinimus ir kt.

Apie „Dotnuva Baltic“

Viena sparčiausiai Baltijos šalyse augančių žemės ūkio aptarnavimo įmonių prekiauja žemės ūkio technika, importuojama iš garsiausių Vakarų Europos gamintojų – „Case IH", „Kverneland Group", „Schaffer“ „Einböck", „Quicke", „Agrifac“ ir kt. Bendrovė užsiima atsarginių dalių prekyba, teikia žemės ūkio technikos serviso paslaugas.

Kita svarbi įmonės veikla yra sėklų dauginimas, ruošimas ir pardavimas. Bendrovė taip pat stato grūdų elevatorius, montuoja sandėliavimo įrangą. Nauja vystoma veiklos sritis – fermų įrangos pardavimai, fermų technologijos parinkimas, projektavimas, statyba, įrangos montavimas ir aptarnavimas.

UAB „Dotnuva Baltic“ dirba per 200 darbuotojų, jos apyvarta 2015–2016 finansiniais metais siekė 88,3 mln. eurų. Vidutiniškai įmonė per metus paruošia ir parduoda apie 18 tūkst. tonų sertifikuotų sėklų, per 1000 žemės ūkio  technikos vienetų, pastato ar rekonstruoja 20 – 25  įvairaus dydžio grūdų saugyklų.

Nuotraukose: atnaujintų auditorijų atidarymo renginys.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką