08-07-2014

Liepos 2–4 d. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto laukuose vyko tradicinė žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija 2014“.

Jau devintą kartą vykusio renginio vaizdą šiemet gerokai pakoregavo išvakarėse pliaupęs stiprus lietus. Tačiau nei parodos dalyviai, nei lankytojai gamtos stichijos sugadintų ir technikos išklampotų kelių neišsigando. Šiemet paroda užėmė daugiau kaip 30 ha plotą, kurį maždaug per pusę dalijasi augalininkystės ir žemės ūkio technikos kompanijos, iš viso – trys dešimtys renginio dalyvių. Augalininkystės sektorius, palyginti su praėjusiais metais, išsiplėtė penktadaliu, šiemet įrengti 532 bandymų laukeliai, kuriose demonstruojamos naujos žemės ūkio augalų veislės, pesticidų, trąšų poveikis pasėliams ir kitos agrotechnologijų naujovės, padėsiančios žemdirbiams užauginti dar didesnį ir kokybiškesnį derlių.

Šiemet UAB „Dotnuvos projektai"  ir AB „Linas Agro“ įrengė bendrą ekspoziciją. Joje buvo daugiau kaip 70 įvairių žemės ūkio augalų veislių, tarp kurių ne tik žemdirbiams komerciškai patraukliausi augalai – kviečiai, rapsai, žirniai, pupos, bet ir naujuosius Europos Sąjungos „Žalinimo“ reikalavimus atitinkantys augalai, skirti žaliajai trąšai ar mišiniams. Nors praėjusi žiema iššaldė didelę dalį žieminių augalų, ypač šiauriniuose Lietuvos rajonuose, Kėdainių rajone šalčio padaryti nuostoliai nedideli. Parodos laukeliuose praktiškai visos žieminių augalų veislės išliko. Gražiai atrodė ir vasariniai augalai. Žemdirbiams pristatėme naujas vasarinių augalų veisles, kurių sėklų bus galima įsigyti kitų metų pavasario sėjai. Viena įdomesnių – nauja vasarinių kviečių veislė Collada, nes šios veislės augalai turi plačius lapus ir užaugina stambius, panašius į žieminių kviečių, grūdus. Bus nauja pupų veislė Vertigo, žirnių – Ingrid, kuri atsparumu išgulimui nenusileidžia populiariai veislei Respect ir yra už ją šiek tiek ankstyvesnė. Bus naujovių ir šį rudenį. „Be pasiteisinusių žieminių kviečių veislių, tokių kaip Famulus, Zentos ar lietuviška Ada, kurios gerai žiemoja ir užaugina aukštos kokybės grūdus, šį sezoną pristatome naują lietuvišką kviečių veislę Kena. Ji yra vėlyvesnė, todėl išplečia kviečių veislių asortimentą. Veislė gerai žiemoja ir užaugina aukštos kokybės grūdus. Nauja hibridinė rugių veislė, pernai nedideliais kiekiais jau išbandyta gamyboje ir pasiteisinusi – SU Drive. Pernai gamyboje pradėta auginti ir nauja žiemkentiška kvietrugių veislė Sequenz sulaukė teigiamų augintojų įvertinimų, šį rudenį bus pasiūlyti didesni jos sėklų kiekiai. Iš žieminių rapsų plataus veislių asortimento šį sezoną augintojams galime pasiūlyti naują pusiau žemaūgę, aukštais žiemojimo balais išsiskiriančią veislę Troy, taip pat Garou.

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką