5 klausimai, į kuriuos būtina sau atsakyti, kai renkatės traktorių

28-02-2019

 

Kai ateina metas atnaujinti stambiausią ūkio techniką, dažnai kyla daug klausimų. Pirmiausia reikia pasirinkti, pirkti naują ar naudotą techniką, tada ateina metas rinktis gamintoją ir gerai išstudijuoti traktoriaus parametrus pagal individualius savo ūkio poreikius. Ir tai dar toli gražu ne visi klausimai, kuriuos tenka apsvarstyti, renkantis techniką.

Tačiau tikime, kad vieno pagrindinių jūsų darbo įrankių išsirinkimas turi būti džiugus ir keliantis malonų jaudulį įvykis, tad „Dotnuva Baltic“ produkto vadybininkas Marius Pranaitis dalijasi patarimais, į kokius klausimus reikėtų atsakyti sau, kad išsirinktumėte tikrai jūsų poreikius atitinkančią techniką greičiau ir nepasiklystumėte komercinių pasiūlymų džiunglėse.

1. Naudotas ar naujas?

Tai tikriausiai pirmas klausimas, kurį užduodate sau, kai ateina laikas atsinaujinti technikos parką. Ir čia nėra vieno teisingo atsakymo – abu variantai yra geri, tik turintys skirtingus pliusus ir minusus. Jei jūsų technikos parke trūksta dar vieno įrankio, kuris pridėtų greičio ir jėgos darbų piko metu, jei jūsų technikos bazė yra pakankamai didelė, kad būtų galima pakeisti vieną traktorių kitu galimo gedimo metu, jei renkatės techniką tik specifinių, nedidelių darbų atlikimui – tuomet visi argumentai – naudotos technikos pusėje. Išsirinkite patikimo gamintojo techniką, prieš pradėdami darbus, atlikite traktoriaus patikrą servise ir pakeiskite būtinus komponentus – tai leis užtikrintai pradėti darbus naujai įsigyta technika, kol patys pajausite jos stipriąsias ir silpnąsias vietas.  

O jei atėjo metas atnaujinti pagrindinę įrangą, kuri jūsų ūkyje atlieka svarbiausią darbų dalį, jei negalite sau leisti prastovų dėl galimų gedimų, jei siekiate efektyvumo ir komforto, tuomet tinkamesnis pasirinkimas yra nauja technika. Šiuo atveju atkreipkite dėmesį ne tik į perkamo gaminio kainą, techninius parametrus, bet ir į komplektaciją – skirtingų gamintojų standartinė komplektacija gali labai skirtis, todėl pirmiausia išsirinkite sau būtinus parametrus ir priedus, suformuokite lygiai tokias pat užklausas kelioms įmonėms, o tik tuomet lyginkite skirtingų gamintojų pasiūlymus – taip apsidrausite nuo galimų kainos pokyčių, prisidedant vieną ar kitą papildomą įrenginį.

2. Ar technikos pardavėjas yra lankstus?

Nesvarbu, kokį gamintoją ir techninį sprendimą pasirinksite, atkreipkite dėmesį į pardavėjo galimybes pasiūlyti lizingą ar lanksčiai sudėlioti mokėjimo terminus. Jei šiuo metu nenorite turimų lėšų investuoti į perkamos technikos pradinį įnašą, pasitikslinkite, galbūt pardavėjas gali nupirkti jūsų turimą techniką, kuri sudarys dalį įnašo, o galbūt yra galimybių atidėti pirmąjį mokėjimą iki rudens?

Prieš priimdami sprendimą, aptarkite visus įmanomus variantus su technikos pardavėjais – jų siūlomas finansinis lankstumas yra dar vienas argumentas, padedantis apsispręsti.

3. Kokios garantijos sąlygos?

Dar vienas svarbus dalykas, padedantis apsispręsti, – garantinis laikotarpis. Ir čia daug kalbėti nereikia, tiesiog atkreipkite dėmesį į šią eilutę komerciniame pasiūlyme – tai dar vienas darbo be rūpesčių garantas.

Visi gamintojai siūlo panašų garantijos laikotarpį? Pasitikslinkite, galbūt yra galimybė jį pratęsti? Derindami sutartį, paprašykite įtraukti punktą, kada ir kokiomis sąlygomis būtų galima pratęsti garantinį laikotarpį jau po traktoriaus įsigijimo, pavyzdžiui, baigiantis gamintojo suteikiamai garantijai. Tai leis atidėti mokėjimą už garantijos pratęsimą ir galutinai apsispręsti, ar pratęsta garantija jums reikalinga.

4. Ar galima pasitikėti technikos pardavėjo serviso centru?

Išsirinkti reikalingus parametrus, gamintoją, papildomą įrangą, apsvarstyti finansus – jau didelis darbas, tačiau yra dar vienas papildomas atrankos kriterijus, galintis padėti pasirinkti, – tai servisas. Pasitikrinkite, ar jūsų technikos pardavėjai turi serviso centrą, kur yra artimiausias jų taškas, kokio servisas dydžio.

Tai labai svarbu, nes, nepriklausomai nuo gamintojų ar pardavėjų, visa technika anksčiau ar vėliau patiria gedimų, atsiranda atsarginių detalių poreikis. Ir, kaip taisyklė, tai visada nutinka pačiu netinkamiausiu metu. Tad kaip vieną iš svarbių atrankos kriterijų drąsiai laikykite ir pardavėjų turimą serviso centrą, jo atstumą nuo jūsų technikos parko, meistrų kompetenciją bei kolegų atsiliepimus apie jį – nuo viso to priklausys, kaip greitai ir efektyviai dirbsite ateityje.

5. Kas leis išties džiaugtis naujuoju pirkiniu?

Galbūt nustebsite, kad prie svarbiausių klausimų, kuriuos rekomenduojame apsvarstyti perkant traktorių, yra ir komfortas, tačiau esame tikri – patogi ir funkcionali darbo vieta yra dar vienas raktas į sėkmingą ūkininkavimą.

Traktoriuje praleidžiate visą darbo dieną, kuri dažnai neapsiriboja aštuoniomis valandomis per parą. Tenka dirbti nelygiuose laukuose, esant skirtingoms oro sąlygoms ir paros metui. Tad tikrai rekomenduojame investuoti į patogią darbo vietą, tylą ir idealų matomumą užtikrinančią kabiną, tinkamą apšvietimą garantuojančią įrangą, kuri pasitarnaus dirbant vėlyvu metu. Visa tai yra detalės, kurios leis ne tik atlikti reikalingą darbą, bet kasdien daryti jį su džiaugsmu.

Ir nors tai tik keletas klausimų, kuriuos užduodate sau rinkdamiesi traktorių, tačiau tikime, kad jie leis pasižiūrėti į komercinių pasiūlymų šūsnį ant stalo dar kitais kampais. Kaip sako „Dotnuva Baltic“ produkto vadybininkas Marius, kuo plačiau žiūrėsite į galimo pasirinkimo variantus, kuo jų daugiau vertinsite pagal sau svarbiausius kriterijus, tuo ilgiau džiaugsitės šiandien priimtu sprendimu.

O jei turite daugiau klausimų, apie kuriuos šiandien neužsiminėme, arba į svarstomus variantus dar neįtraukėte CASE IH pasiūlymo, tuomet kviečiame susisiekti su „Dotnuva Baltic“ vadybininku jūsų regione arba produkto vadybininku Mariumi Pranaičiu (tel. 8 610 767 10, el. paštas [email protected]).

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką