Naujienlaiškis: Kasdieniniai Klausimai

30-04-2019

Naujienlaiškis: Kasdieniniai Klausimai

 

Mums kasdien tenka spręsti įvairiausius klausimus. Vienus iš jų jau kitą dieną būname pamiršę, o kiti kartais nulemia ateitį. Kad ir kokio atsakymo ieškotumėte – sprendimus priimate Jūs, o naudingų patarimų kasdieniniais klausimais visada galite rasti mūsų naujienlaiškyje. Malonaus skaitymo!

    JAVŲ SEZONAS UŽSIENIO RINKOSE

 

Naujienlaiškis: Kasdieniniai Klausimai

 


Javų sezonas užsienio rinkose – kuo gyvena Europa?
Sezonui įsibėgėjus ir Lietuvoje didėjant drėgmės poreikio problemai žvalgomės į užsienio rinkas – kokia situacija kitose šalyse, kuo gyvena žemdirbiai Europoje? Į šiuos klausimus atsako ir situaciją užsienio rinkose apžvelgia „Linas Agro“ specialistas Svajūnas Banelis.

  • Didžiosios javų augintojos Europoje (Vokietija, Lenkija, Prancūzija) taip pat susiduria su ta pačia problema, kurią jaučiame ir Lietuvoje, – pasėliams trūksta drėgmės, jų potencialas menksta. Rusijoje ir Ukrainoje lietaus būta šiek tiek daugiau, todėl ten situacija geresnė.
  • Mažiausiai žalos sausra daro žieminiams rapsams – anksti pasėti jie spėjo gerai įsišaknyti, sėkmingai peržiemojo, todėl šiuo metu vandens poreikis jiems nėra toks grėsmingas. Tačiau pastebima, kad esant mažesnei drėgmei rapsas mažiau šakojasi ir tai gali turėti įtakos mažesniam derliaus potencialui.
  • Sudėtingesnė situacija su vasarinėmis ankštinėmis kultūromis. Dėl drėgmės trūkumo užsėti pupų bei žirnių plotai sunkiai dygsta. Geriau atrodo tie laukai, kurie buvo užsėti iki balandžio 20 d., kai dirvožemyje buvo pakankamai drėgmės. Taip pat daugiau nerimo jau kelia žieminių kviečių ir miežių pasėliai, nors žieminės kultūros ir yra atsparesnės sausroms. Ta pati tendencija vyrauja visoje Europoje, todėl derliaus prognozės mažinamos.
  • Ūkininkams šiuo metu rekomenduojama apsvarstyti galimybę apsidrausti pasėlius. Taip pat išlieka rekomendacija pasirašyti sutartis ne daugiau nei 30 proc. viso savo planuojamo derliaus kiekio.

    TECHNIKA

Praktiniai patarimai ruošiant gyvulių pašarus žiemai: 

  1. Ir pašarų pakavimo medžiagos turi galiojimo terminą
  2. Pakavimo medžiagomis pasirūpinkite iš anksto
  3. Apskaičiuoti tikslų reikalingą plėvelės kiekį
  4. Apsaugokite pašarus nuo pelėsių ir parazitų

Kiti patarimai kokybiškam pašarui paruošti: skaitykite čia

 

 

Dotnuva Seeds


 


 


 

Ūkininkai vis dažniau technikos įsigijimą iškeičia į nuomą

„Verslo žinių“ reportaže „Dotnuva Baltic“ technikos skyriaus vadovas Raimundas Janarauskas dalijasi mintimis apie tai, kokios tendencijos pamažu skinasi kelią žemės ūkio technikos srityje, kaip po dviejų sunkių sezonų ūkininkai valdo rizikas ir kokių naujovių įmonė ketina jau visai netrukus pasiūlyti klientams.

Apie visa tai skaitykite čia

 

  Naujienlaiškis: Kasdieniniai Klausimai

Naujienlaiškis: Kasdieniniai Klausimai

 

    AUGALININKYSTĖ

 

Dirvožemyje esančios bakterijos – kuo jos naudingos?
Per paskutinius 20 metų Lietuvos ūkiai labai keitėsi. Mūsų dirvožemis yra nualintas intensyvios augalininkystės veiklos. Ar mikroorganizmų pagalba galime atkurti dirvos pusiausvyrą ir suteikti derlingumo potencialą?

 

    GRAŽI VEJA

Gaiviname veją

Graži, tinkamai prižiūrėta veja – kiekvienos sodybos šeimininko svajonė. Po žiemos dažnai nusivylimą kelia išretėję ir išdžiūvę vejos plotai. Ką daryti? Skaitykite čia

 

 

Dotnuva Seeds


 

 

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką