Ateities pagrindas - išmaniosios technologijos

02-10-2017

Išmaniosios technologijos - pagrindinė šiųmetės žemės ūkio technikos parodos „Agritechnica“ Vokietijoje tema. Daugeliui jau nekantru, kokias naujoves lapkritį čia pristatys garsiausi žemės ūkio technikos gamintojai. Skaitytojams siūlome galimybę vieniems pirmųjų sužinoti, kuo parodos lankytojus stebins viena didžiausių pasaulyje įmonių grupė „Kverneland Group".  


Ateities pagrindas - išmaniosios technologijos

„Kverneland Group" prioritetus teikia išmaniosioms technologijoms, kurios mažina gamybos išlaidas, didina darbo efektyvumą ir gerina šia technika dirbančio žmogaus darbo sąlygas. Naujam sezonui kompanija pasiūlys ne vieną automatinėmis sistemomis patobulintą agregatą. Nuo kitų metų trečio ketvirčio išmaniuosius plūgus „Kv2500 i-Plough", kuriuos Lietuvoje pristato „Kverneland Group" partnerė bendrovė „Dotnuva Baltic", bus galima užsisakyti su unikalia savybe. Šio modelio plūgų visas funkcijas (darbo gylį, plotį, pasvirimą, transportavimo padėtį ir kt.) galima valdyti neišlipant iš traktoriaus kabinos ISOBUS terminalu.

Ateities pagrindas - išmaniosios technologijos

„Kv2500 i-Plough“ naujovė – rėmo šone montuojamas atraminis ratukas

Tai ne tik sutaupys laiko, bet ir apsaugos operatorių nuo rizikos susižeisti. Tereikės ISOBUS terminale paspausti piktogramą šiai funkcijai aktyvuoti. Be to, besisukančia prikabinimo ašimi prie traktoriaus jungiamas plūgas transportavimo metu paskui traktorių bus velkamas taip, kaip mašinos priekaba.

Dar viena plūgų naujovė, kurią numatyta žemdirbiams pasiūlyti kitų metų vasarą - galimybė užsakyti išmanųjį „Kv2500 i-Plough" plūgą su rėmo šone montuojamu atraminiu ratu. Tokios konstrukcijos padargas gali priartėti ypač arti lauko ribų, aptvarų ar kitų kliuvinių. Kaip ir kiti atraminiai pasirenkami ratukai, rėmo šone montuojamas ratukas yra valdomas ISOBUS terminalu iš traktoriaus kabinos.

Nors pasaulyje plinta neariminės žemdirbystės sistemos, „Kverneland Group" ir toliau tobulina arimui skirtus padargus. Lietuvos ūkininkai vis dažniau renkasi minimalaus žemės dirbimo ir sėjos technologijas, tačiau tradicinis arimas išlieka patikimu ir laiko patikrintu dirvos dirbimo būdu. „Plūgų paklausos mažėjimo tendencijų nejaučiame. Dažnai tie, kurie pabando visų laukų nearti, anksčiau ar vėliau sugrįžta prie tradicinės žemdirbystės dėl įvairių priežasčių. Kiekviename ūkyje jos skirtingos", - tvirtino „Dotnuva Baltic" specialistas Valentinas Bogačiovas.

Sprendimai maksimaliam našumui pasiekti

Automatiškai atliekamomis funkcijomis patobulinta ir „Kverneland" žolės dorojimo technika. Vadinamojo „drugelio" kombinacijos žoliapjoves „Kverneland 53100 MT Vario" bus galima užsisakyti su „GEOMOW" sistema, kuri padės išvengti persidengimų ir padidins technikos našumą 10 proc.

Trijų žoliapjovių kombinacijos darbinis plotis 10,2 metro, tačiau retai kada maksimalus darbinis plotis pasiekiamas: operatorius nenorėdamas palikti nenupjautų plotų viena iš šoninių žoliapjovių užgriebia ir dalį jau nupjauto ploto. Taip mažėja darbo našumas, didėja degalų ir laiko sąnaudos tam pačiam plotui nupjauti. „GEOMOW" padės išvengti tokios neefektyvios veiklos ir sutaupyti jai skiriamas išlaidas.

Ši sistema seka traktoriaus važiavimo liniją ir atpažįsta frontalinės žoliapjovės poziciją, į ją akimirksniu reaguoja bei koreguoja galinių žoliapjovių padėtį. „GEOMOW" nepriekaištingai veikia ir dirbant kalvotose vietovėse bei galulaukėse. Be to, ji leidžia operatoriui išvengti klaidos - per anksti pakelti ar nuleisti žoliapjoves galulaukėse: tai bus padaryta automatiškai tuomet, kada reikia.

Ateities pagrindas - išmaniosios technologijos

„GEOMOW" optimizuoja frontalinės ir galinių žoliapjovių persidengimus

Panaši persidengimo riziką mažinanti „GEORAKE" bus diegiama ir didelio darbinio pločio (9,8-15  m) grėbliuose „Kverneland 97150 C".

Kad būtų suformuota tolygi pradalgė ir pasiektas maksimalus mašinos našumas, su keturių rotorių grėbliu turi dirbti patyrę operatoriai, kurie nepadarytų klaidų grėbdami, ypač netolygių ribų laukuose ar galulaukėse, kai reikia pakelti arba nuleisti vieną iš keturių rotorių. Operatoriaus darbą palengvinanti naujoji sekcijų kontrolės sistema „GEORAKE" registruoja sugrėbtą ir žolės mase padengtą plotą. Grėbimo procesas visiškai automatizuojamas, t. y. laiku pakeliamas ir nuleidžiamas atitinkamas rotorius.

Dirbdamas su tokia mašina operatorius visą dėmesį galės sutelkti į vairavimą, efektyvų grėbimą ir apsisukimą galulaukėse.

Ateities pagrindas - išmaniosios technologijos

„GEORAKE" automatiškai, be operatoriaus įsikišimo, pakelia būtent tą rotorių, kurį reikia pakelti, ir tiksliai tada, kada reikia

Pašarų kokybę gerinančios inovacijos

Patobulintuose „Kverneland" ritinių presuose taip pat įdiegtas inovatyvus sprendimas, automatizuojantis presavimo procesą. Žolės rinktuvas automatiškai nukreipiamas į dešinę ar kairę pradalgės pusę, kad būtų formuojamas tolygaus tankio ritinys. Preso kameroje įrengti jutikliai, kurie ne tik seka presuojamo ritinio tankį, bet ir matuoja drėgmę.

Patobulinti ir du darbus vienu metu atliekantys „FastBale" presai, kurie gali vienu metu nepertraukiamai vieną ritinį presuoti, o kitą vynioti plėvele. Gamintojo teigimu, prieš dvejus metus pristatyta mašina susilaukė didelio stambių ūkių ir agroverslo paslaugas teikiančių įmonių susidomėjimo. Šios mašinos galimybės dar labiau išplėstos - vietoj tinklelio presuojamą ritinį bus galima apvynioti plėvele. Tam užteks vietoje tinklelio uždėti plėvelės rites.

Ateities pagrindas - išmaniosios technologijos

„FastBale" per valandą gali supresuoti iki 100 ritinių

Patobulinti presai ritinius galės vynioti ne tik tinkleliu, bet ir plėvele. Taip ne tik bus paprasčiau tvarkyti atliekas, pradėjus naudoti pašarus, bet ir pagerės šienainio kokybė.

Pasės greičiau, patręš tiksliau

Didesnis greitis ir išskirtinis tikslumas - taip būtų galima apibūdinti naują greitaeigių tiksliųjų sėjamųjų sėjimo aparatą „Optima SX", kuris užtikrina maksimalų sėjos našumą ir efektyvumą. „Optima SX" sėjimo aparatas sėklas oro srove išstumia į dirvą 70 km/val. greičiu, jų nepažeisdamas.

„Sėjamąsias su „Optima SX" sėjimo aparatu bus galima užsisakyti jau kitą pavasarį. Kol kas ši naujovė bus taikoma „Optima TF profi" ir „Optima V" modeliuose. Gamintojo skaičiavimais, patobulinta mašina dirba 50 proc. efektyviau. Sėklos paguldamos į guoliavietę tiksliai, vienodais atstumais, net ir važiuojant 18 km/val. greičiu.  

„Kverneland Group" pristatė  dar vieną naujieną - „TLX GEOSPREAD" trąšų barstomąją. Tai naujos kartos vadinamoji didelio pralaidumo barstomoji, skirta ūkiams, kurie nori berti labai didelius trąšų, paukščių mėšlo ar pan. kiekius. Bunkeryje įrengti jutikliai, matuojantys barstomos masės lygį. Norint uždaryti trąšų bunkerį, nereikės lipti iš kabinos - bunkerio uždangalą galima valdyti kompiuterio mygtuku.

Atnaujintos ir mažesnės trąšų barstomosios. „Exacta CL GEOSPREAD" su svėrimo įranga bunkerio talpa padidinta iki 2 800 l (minimali talpa - 1 300 l), o trąšų paskleidimo plotis - iki 33 m. Barstomosios sekcijų kontrolės sistema automatiškai pagal GPS pozicionavimo sistemos duomenis keičia trąšų normą ir paskleidimo plotį. Taip išvengiama neefektyvaus kartotinio tų pačių plotų tręšimo įvairaus reljefo laukuose.

ISOBUS terminale nereikia keisti jokių nustatymo parametrų, barstomoji pati automatiškai įjungia ar atjungia tręšimo sekcijas. Skaičiuojama, kad ši sistema sutaupo 5-15 proc. trąšų.

Išmaniųjų technologijų plėtra neišvengiama

Pasak „Kverneland Group" Rinkodaros ir pardavimo vadovo Arild Gjerde, išmaniųjų technologijų diegimas spartėja šviesos greičiu.

„Jos ne tik sumažina darbo jėgos poreikį, bet ir sutaupo daug išlaidų. Siekiame pasiūlyti savo klientams geriausiai jų poreikius  atitinkančius sprendimus", - pabrėžė A. Gjerde.

Ateities pagrindas - išmaniosios technologijos

„Kverneland Group" Rinkodaros ir pardavimo vadovas A. Gjerde

Pasak jo, išmaniųjų ūkininkavimo sistemų taikymas pasaulyje per metus išaugo 12 proc. Šios srities lyderės Europa ir Šiaurės Amerika. „Kverneland Group" įgyvendina net 22 su išmaniosiomis technologijomis susijusius projektus. Parodoje „Agritechnica" kompanija pristatys 11 naujų mašinų ir išmaniųjų sprendimų. Išmaniųjų technologijų naudą įvertino ir mūsų šalies žemdirbiai. Dalį parodoje „Agritechnica" lapkritį parodytų naujovių Lietuvos žemdirbiams numatyta pristatyti pavasarį Aleksandro Stulginskio universitete vyksiančioje parodoje „Ką pasėsi... 2018".

 

Turite klausimų mūsų specialistui?

  1. Pasirinkite artimiausią padalinį.
  2. Susisiekite su vadybininku arba palikite savo kontaktus.
Dotnuva

Dotnuva.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.

Naršydami toliau Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu.

Išsami informacija apie slapukus ir jų naudojimo tvarką